Ubezpieczenie jak styl życia

Aviva wprowadziła nowe ubezpieczenie na życie i zdrowie, które pozwala w łatwy sposób  dostosowywać zakres ochrony do potrzeb klienta. Elastyczność w doborze sum ubezpieczenia, 16 umów dodatkowych, program „Dbam o zdrowie” z pakietem bezpłatnych badań kontrolnych i zniżkami na badania genetyczne, umowa „Dla Aktywnych”, możliwość leczenia za granicą, opcjonalna część inwestycyjna – to podstawowe atuty polisy Twoje Życie.  

Twoje Życie to efekt zebranych w ostatnich latach doświadczeń i opinii naszych dotychczasowych klientów oraz osób zainteresowanych ubezpieczeniem, które jednak nie zdecydowały się do tej pory na zawarcie umowy.

Nową polisę na zdrowie i życie tworzyli nasi agenci ubezpieczeniowi oraz specjaliści z centrali. Przygotowaliśmy ofertę bardzo elastyczną, która odzwierciedla zmiany stylu życia klientów, ich potrzeb i sposobu myślenia o ubezpieczeniu. Z myślą o tych, którzy nie są zainteresowani łączeniem ubezpieczenia i inwestycji, wprowadziliśmy opcjonalność części inwestycyjnej. W ten sposób chcemy poszerzyć grono potencjalnych klientów zainteresowanych ubezpieczeniem zdrowia i życia – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Twoje Życie zapewnia ubezpieczenie na całe życie oraz wyższą sumę ubezpieczenia w okresie wskazanym przez klienta (np. na czas spłaty kredytu hipotecznego).

Nowa oferta jest atrakcyjna dla klientów zainteresowanych zdrowotnymi i wypadkowymi elementami ubezpieczenia – takimi jak np. poważne zachorowanie, niezdolność do pracy, leczenie w szpitalu. Twoje Życie pozwala na wysoki poziom ochrony, nawet do 800 tys. zł w razie poważnego zachorowania oraz niezdolności do pracy z powodu choroby lub wypadku. Kolejna oczekiwana przez klientów nowość to leczenie za granicą.

Polacy żyją inaczej niż 10, a nawet 5 lat temu. Temat zdrowia ma coraz większe znaczenie – chcemy żyć długo, w dobrej formie. Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i profilaktyka to nowy styl życia, który wpływa też na sposób myślenia o ubezpieczeniach. Wspieramy te pozytywne trendy, wprowadzając m.in. program „Dbam o zdrowie” oraz umowę „Dla Aktywnych” – mówi Adam Uszpolewicz.

Program „Dbam o zdrowie” to zachęta i pomoc w zakresie profilaktyki. Klient (główny ubezpieczony) może skorzystać z pakietu bezpłatnych badań kontrolnych w ciągu 12 miesięcy od zawarcia umowy i nie potrzebuje do tego skierowania od lekarza. Natomiast każdy dorosły objęty ochroną otrzymuje:

  • 20% zniżki na pakiet badań genetycznych, by ocenić ryzyko zachorowania na nowotwory dziedziczne,
  • 10% zniżki na pakiet badań specjalistycznych.

Z kolei umowa „Dla Aktywnych” to rozszerzenie zakresu ochrony kilku umów wypadkowych o skutki uprawiania sportów wyczynowych oraz innych aktywności sportowych.

Opcjonalny element inwestycyjny pozwala na gromadzenie środków poprzez wpłaty regularne lub wnoszone w dowolnych terminach.

Agenci Avivy, którzy oferują Twoje Życie, wykorzystują zmieniony proces sprzedaży z nową ankietą potrzeb klienta. Wnioski o ubezpieczenie są przesyłane elektronicznie.