Ubezpieczenie na urlop w czasie epidemii

W tym roku większość z nas spędza urlop w Polsce, ale otwarcie granic w Europie kusi spragnionych wyjazdów zagranicznych. Wyjeżdżamy więc do krajów naszego regionu, a także do Chorwacji czy Włoch. Aviva proponuje ubezpieczenia turystyczne na wyjazd do Europy, trwający do 21 dni, bez wyłączenia epidemii.  

– Epidemia pokazała, jak ważne jest bezpieczeństwo zdrowotne, również podczas wyjazdów. Leczenie, szczególnie za granicą, zwykle sporo kosztuje. Dlatego warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne. Najważniejsza korzyść z takiej polisy to pokrycie kosztów leczenia za granicą, usługi assistance, czyli pomoc w nagłych sytuacjach, a także ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków i OC w życiu prywatnym. Prosimy zarazem klientów o rozwagę przy planowaniu wyjazdów oraz podczas pobytu za granicą, gdyż epidemia trwa  – mówi Katarzyna Pietrzak, dyrektor ds. wyceny ryzyka i polityki cenowej w Avivie.

W związku z ożywieniem ruchu na naszym kontynencie Aviva proponuje ubezpieczenie turystyczne na podróże po Europie i krajach basenu Morza Śródziemnego, trwające do 21 dni, bez wyłączenia epidemii. Oznacza to, że również w razie zachorowania na Covid-19 „działa” ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą i pakiet assistance.

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w kraju z kolei zapewnia przede wszystkim pomoc w transporcie do szpitala i leczeniu w razie nieszczęśliwego wypadku oraz pokrycie kosztów, jeśli w czasie urlopu wyrządzimy komuś nieumyślnie szkodę.

W ramach polisy zarówno na wyjazd zagraniczny, jak i krajowy, można też ubezpieczyć rower oraz inny sprzęt sportowy, bagaż, a nawet swoje mieszkanie na czas wyjazdu (jeśli nie mamy rocznego ubezpieczenia mieszkania).

Klienci kupujący ubezpieczenie turystyczne w serwisie MojaAviva otrzymują 15% zniżkę w składce.

Wyjeżdżając do krajów UE oraz do Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Lichtensteinu warto mieć ze sobą również kartę EKUZ. Otrzymuje się ją bezpłatnie po złożeniu wniosku do Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki karcie EKUZ, korzystając z opieki medycznej za granicą jest się traktowanym jak obywatel danego kraju. Oznacza to, że w wielu sytuacjach trzeba dodatkowo płacić, i wtedy pomocne jest ubezpieczenie turystyczne.

Więcej na temat ubezpieczeń turystycznych: https://www.aviva.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-turystyczne/