Uśmiecha się, udziela wywiadów i ma swój paszport. Robot Sophia gościem Impact’18

Obdarzona sztuczną inteligencją Sophia po raz pierwszy przyjeżdża do Polski! Humanoidalny robot weźmie udział w Impact’18, który rusza w środę, 13 czerwca, w Krakowie. To najważniejsze wydarzenie dotyczące cyfrowej gospodarki dla biznesu, start-upów, nauki i administracji. Partnerem strategicznym Impact’18 jest PZU.

Wśród speakerów Impact’18 są przedstawiciele rządu: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin, ministrowie Teresa Czerwińska, Jadwiga Emilewicz i Jerzy Kwieciński, założyciele i prezesi największych firm: wśród nich Paweł Surówka, prezes PZU, Roman Pałac, prezes PZU Życie, Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie, a także wybitni naukowcy, profesorowie i przedstawiciele środowisk naukowych i badawczych. Jednym z ponad 250 speakerów będzie też Sophia, humanoidalny robot obdarzony sztuczną inteligencją, który przyjeżdża po raz pierwszy do Polski.

Pierwszego dnia imprezy prezes PZU Paweł Surówka weźmie udział w sesji ogólnej „Is your business ready for a digital disruption? Dyskusja odbędzie się na scenie głównej, początek o godz. 11:55. Tego samego dnia, na scenie S2, o godz. 14.15 rozpocznie się rozmowa z Julitą Czyżewską, prezes PZU Zdrowie, na temat: “Where insurtech meets digital health – how to create a successful cooperation?”. Następnego dnia, w czwartek, Roman Pałac, prezes PZU Życie, będzie rozmówcą w dyskusji: “Why insurtech is new fintech? New ways to make you life safer!”. Rozmowa odbędzie się na scenie S2, początek o godz. 14:05.

Wszystkich gości Impact’18 serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strefy PZU. Eksperci z Laboratorium Innowacji i PZU Lab opowiedzą o innowacyjnych rozwiązaniach PZU – między innymi o wideoobsłudze klientów Głuchych, rewolucyjnym urządzeniu PZU GO i videoinspekcjach. Zdradzimy także na czym polega stworzony przez PZU LAB system Enterprise Safety Tools. W naszej strefie będzie można przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i zostać kierowcą rajdowym oraz zagrać w jedną z gier kinetycznych. Będzie też rzadka okazja zobaczyć jak działa auto z systemem antydronowym, które stanie przed ICE Kraków.

IMPACT ’18 odbędzie się Krakowie w dniach 13-14 czerwca w nowoczesnych Centrum Kongresowym ICE. W sumie, w dwudniowym wydarzeniu, udział weźmie ok. 6.000 uczestników.