Visa Europe oficjalnym partnerem mistrzostw FIA Formuły E

  • Visa Europe rozszerza zakres współpracy z mistrzostwami Formuły E do 2018 r. jako oficjalny partner w zakresie płatności

  • Nelson Piquet Jr., aktualny mistrz FIA Formuły E, kierowcą-ambasadorem Visa

Kierowca-ambasador Visa_Nelson Piquet JrVisa Europe, czołowa europejska marka płatnicza, ogłosiła globalne partnerstwo z mistrzostwami FIA Formuły E – pierwszym na świecie cyklem wyścigów samochodów o napędzie całkowicie elektrycznym. Po zeszłorocznym wsparciu europejskiej części inauguracyjnego sezonu wyścigów, Visa podpisała porozumienie, na mocy którego staje się oficjalnym partnerem w zakresie płatności przez trzy kolejne sezony startowe do 2018 r. Najbliższy sezon Formuły E rozpocznie się w 24 października br. w Pekinie.

Umowa o współpracy przewiduje obecność reklamową Visa podczas wyścigów, dostęp do biletów na zawody oraz możliwość korzystania z praw do cyklu Formuły E przez rynki Visa Europe i instytucje członkowskie tej organizacji.

Visa Europe będzie wspierać również mistrza FIA Formuły E, Nelsona Piqueta Jr., któremu przyznano tytuł kierowcy-ambasadora Visa. Startujący od 22 lat w wyścigach Nelson Piquet Jr. jest szanowany i podziwiany za swoje liczne sukcesy na torze. W wyścigu Formuły E w Berlinie w maju br. zdobył nagrodę Visa Fastest Lap, przyznawaną za najszybsze okrążenie.

Nagroda Visa Fastest Lap nadal odgrywać będzie ważną rolę we współpracy Visa Europe z cyklem FIA Formuły E. Jej zdobycie to dla kierowcy nie tylko satysfakcja z trofeum, lecz również dwa dodatkowe punkty przyznawane przez FIA w klasyfikacji generalnej cyklu.

Mark Antipof, dyrektor zarządzający obszarem sprzedaży i marketingu w Visa Europe, powiedział: „Partnerstwo Visa Europe z Formułą E to doborowe połączenie dwóch prawdziwie innowacyjnych marek. Formuła E odnawia sport motorowy i przewodzi zmianom w kierunku ‘elektrycznej przyszłości’, podczas gdy Visa na nowo definiuje płatności, rozwijając pionierskie metody płacenia w sposób szybszy, prostszy i bezpieczniejszy. Poszukujemy partnerów będących – podobnie jak my – innowatorami oraz liderami i dlatego w zupełnie naturalny sposób rozszerzamy nasze wsparcie dla Formuły E.

Bardzo nam również miło, że możemy ogłosić Nelsona Piqueta Jr. kierowcą-ambasadorem Visa. Organizacja Visa Europe po raz pierwszy wspiera światowej sławy kierowcę, co daje nam znakomitą okazję do zacieśnienia związków z miłośnikami tej dyscypliny”.

Alejandro Agag, prezes Formuły E, powiedział: „Cieszymy się, że Visa Europe została oficjalnym partnerem Formuły E w zakresie płatności. W zeszłym sezonie, wspierając wyścig London ePrix oraz nagrodę Fastest Lap, organizacja wykazała się podobnym spojrzeniem na innowacyjność i przywództwo, jakie charakteryzują również Formułę E. Visa to marka rozpoznawalna na całym świecie i dobrze znana z wprowadzania innowacji, dzięki czemu stanowi dla nas doskonałe uzupełnienie. Nasze partnerstwo to kolejny wyraz rosnącego znaczenia i sukcesów Formuły E”.

Nelson Piquet Jr., mistrz FIA Formuły E w sezonie 2014/2015, powiedział: „Jestem bardzo dumny z przyznania mi tytułu kierowcy-ambasadora Visa w sezonie startowym 2015/2016. To wielki zaszczyt móc współpracować z marką o światowym zasięgu, przewodzącą swojej branży. Jako kierowca w pierwszym na świecie mistrzowskim cyklu wyścigów samochodów elektrycznych doskonale rozumiem znaczenie, jakie Visa przykłada do nowych technologii i innowacji”.

Dzięki Formule E Visa będzie dalej pogłębiać relacje z użytkownikami kart, instytucjami członkowskimi oraz detalistami w całej Europie, podejmując działania marketingu społecznościowego, cyfrowego i tradycyjnego. Formuła E znana jest z innowacyjnego wykorzystania mediów społecznościowych i cyfrowych, co umożliwia kibicom śledzenie wyścigu niemal ‘od środka’.

W mistrzowskim cyklu Formuły E wykorzystywane będzie nowe hasło reklamowe „Visa – zawsze, wszędzie”, odzwierciedlające pozycję Visa w samym centrum ekosystemu płatniczego.

źródło: Visa Europe