W niedzielę ruszy 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

W najbliższą niedzielę (13 października) ulicami Krakowa, w 6. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim i Olimpijskiej 5-ce pobiegnie ponad 10 tysięcy osób! Uczestnicy biegu będą mieli okazję zmierzyć się z Marcinem Lewandowskim, świeżo upieczonym medalistą mistrzostw świata w Dosze.

PZU Cracovia Półmaraton Królewski to jeden z najpopularniejszych tego typu biegów w Polsce. Potwierdzają to statystyki dotychczasowych pięciu edycji: 33 755 biegaczy, w tym 9 007 kobiet. Z roku na rok liczba uczestników imprezy dynamicznie rośnie. Sponsorem tytularnym Półmaratonu od początku istnienia imprezy jest PZU – największa grupa ubezpieczeniowo-finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo pod auspicjami PZU odbywają się PZU Bieg Trzech Kopców oraz PZU Cracovia Maraton.

– Wychodzimy z założenia, że dbanie o zdrowie, to raczej maraton, nie sprint, dlatego chętnie wspieramy takie inicjatywy, propagując nasz program #10latdluzej. W ten sposób pomagamy trwale zmieniać nawyki społeczeństwa promując aktywny styl życia, dbałość o kondycję fizyczną oraz profilaktykę zdrowotną. Angażujemy się w takie działania, wierząc, że mają one realny wpływ na kondycję zdrowotną Polaków – mówi Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie SA.

– Staramy się utrzymywać atrakcyjną formułę tego wydarzenia oraz wysokie standardy organizacyjne i sportowe. W tym roku będziemy gościć delegata IAAF. Liczymy, że nasz półmaraton spotka się z uznaniem i zostanie to potwierdzone przyznaniem certyfikatu Road Race Bronze Label – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski zakończy również czwartą edycją Królewskiej Triady Biegowej. W dotychczasowych trzech, w trakcie jednego roku PZU Cracovia Maraton, PZU Bieg Trzech Kopców i PZU Cracovia Półmaraton Królewski – czyli wydarzenia biegowe, które stały się sportową wizytówką Krakowa – udało się ukończyć w sumie blisko 2500 osobom – dodaje Krzysztof Kowal.

Profesjonalna organizacja i pozytywny odbiór imprez wśród biegaczy powoduje, że zawody przyciągają nie tylko uczestników, ale także rzesze kibiców. Zapewniają oni głośny i żywiołowy doping na całej trasie, dzięki któremu obie imprezy są istotnym wydarzeniem w życiu miasta.

PZU jako sponsor tytularny imprezy przygotował wiele atrakcji dla biegaczy i kibiców. Jedną z nich będą bezpłatne zdjęcia w systemie Pic2Go. Każdy z biegaczy, po rejestracji na stronie, będzie mógł zamieścić pamiątkowe zdjęcia z półmaratonu na swoich kontach w mediach społecznościowych. Będzie można je publikować już po przekroczeniu mety.

Kolejną z atrakcji, która będzie na Was czekała, jest „Freeze Me”. To zintegrowany system 10 aparatów wykonujących jednocześnie 10 ujęć i natychmiast przetwarzających je w ruchome zdjęcie gif 3D. Można je udostępnić w mediach społecznościowych lub wydrukować w formie statycznego zdjęcia na miejscu. Z kącika Gif3D będzie można skorzystać na stoisku PZU na EXPO 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

To nie koniec niespodzianek od PZU. Poza „Freeze Me”, będzie można bezpłatnie przeanalizować skład masy ciała oraz skorzystać z porad trenera personalnego.

Z inicjatywy PZU przy ul. Grodzkiej powstanie także specjalny punkt do dopingowania biegaczy. Kibice znajdą go bez problemu, a to za sprawą występów grupy mażoretek.

Uczestnicy biegu na 5 km towarzyszącego 6. PZU Cracovia Półmaratonowi Królewskiemu będą mieli niepowtarzalną okazję, aby stanąć na starcie obok świeżo upieczonego brązowego medalisty mistrzostw świata w Dausze i rekordzisty Polski na 1500 m Marcina Lewandowskiego! Reprezentant Polski podbiegnie w Krakowie w zawodach mających na celu uczczenie 100. rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, powołanego 12 października 1919 roku właśnie w Krakowie.

Start półmaratonu nastąpi o godz. 11:00, wtedy też rozpocznie się bieg na 5 km – Olimpijska 5-tka. Biegacze wyruszą z linii startu przy ul. Lema przed TAURON Areną Kraków a meta biegu zlokalizowana będzie na płycie głównej wewnątrz największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

Z uwagi na odbywające się tego dnia wybory parlamentarne organizatorzy biegu dołożyli wszelkich starań, aby każdy miał swobodny dostęp do lokalu wyborczego położonego wzdłuż trasy biegu.