W sobotę wystartuje 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

24 października odbędzie się 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Start w drugiej edycji małopolskiego biegu to świetna okazja do zwieńczenia tegorocznego sezonu biegów ulicznych. PZU, sponsor tytularny wydarzenia, przygotował atrakcje dla zawodników i kibiców, którzy w najbliższy weekend będą wspierać biegaczy. 

Trasa półmaratonu, prowadzi wzdłuż zabytków i klimatycznych ulic Krakowa. W sobotę o godzinie 11:00 zawodnicy wystartują z ulicy Lema. Następnie pokonają m.in. Al. Pokoju, Rondo Grzegórzeckie, Most Kotlarski, Bulwar Podolski i Deptak przy Al. Focha. Potem przemierzą Błonia Krakowskie i Rynek Główny, by zakończyć bieg na krakowskiej TAURON Arenie. Biegacze będą mieli 3 godziny na pokonanie trasy. Również o 11:00 przy ulicy Lema rozpocznie się bieg na 5 km.

Imprezie towarzyszyć będą sportowe targi EXPO, na których zawodnicy i kibice będą mogli zapoznać się z ofertą producentów i dystrybutorów sprzętu sportowego.

Organizatorzy 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego przygotowali również atrakcje dla najmłodszych. W specjalnej „Strefie dziecięcej z PZU” odbędą się zabawy i animacje. Całość dopełni happening „Pasta Party dla każdego”. Kibice i zawodnicy będą próbować pobić rekordu Guinessa w jedzeniu makaronu z sosem pomidorowym.

2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski to nie tylko zawody biegowe, ale przede wszystkim święto sportu, w trakcie którego można pomóc najbardziej potrzebującym. W strefie „Podziel się kilometrem” kibice będą mogli spróbować swoich sił na profesjonalnej bieżni. Za każdy pokonany kilometr PZU przeznaczy 10 zł na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Podczas imprezy będzie można odwiedzić także Mobilną PZU Trasę Zdrowia. To miejsce, w którym pod okiem profesjonalistów prowadzone będą zajęcia sportowe. Mobilna PZU Trasa Zdrowia to element ogólnopolskiego projektu PZU Tras Zdrowia. Celem inicjatywy jest promocja aktywności i ćwiczeń fizycznych przy wykorzystaniu prostych instalacji treningowych znajdujących się w lokalnych kompleksach sportowo-rekreacyjnych. Są one strefą treningów, zajęć sportowych, relaksu i integracji społeczności lokalnej.

Szczegółowe informacje i program sobotniej imprezy znajdują się na stronie www.pzucracoviapolmaraton.pl.

źródło: PZU