Wieczory literackie Banku BGŻ BNP Paribas w dawnym Sezamie

Bank BGŻ BNP Paribas otwiera szeroko drzwi przed mieszkańcami Warszawy i zaprasza na wieczory literackie w nowym oddziale Banku, zlokalizowanym w dawnym Domu Handlowym Sezam przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Na najbliższym spotkaniu 19 lutego o godz. 20:00 gościć będzie dziennikarz i reportażysta Mariusz Szczygieł.

Choć „Sezam” zniknął już z mapy centrum Warszawy, Bank BGŻ BNP Paribas chce go przywrócić na mapę warszawskich wydarzeń kulturalnych. Stąd pomysł serii wieczorów autorskich we flagowym oddziale Banku. Najbliższe spotkanie – 19 lutego, będzie już trzecim w całym cyklu, rozpoczętym w listopadzie ubiegłego roku. Jako pierwsza o swojej książce „Kieślowski. Zbliżenie” opowiadała Katarzyna Surmiak-Domańska, następnie w styczniu Magdalena Grzebałtowska przybliżyła postać Krzysztofa Komedy, o którym napisała biografię „Komeda. Osobiste życie jazzu”.

Z kolei na nadchodzącym spotkaniu, Mariusz Szczygieł opowie o swojej książce „Nie ma”, w której zebrał rozmowy z całego świata: m.in. z czeską poetką, ukraińskim żołnierzem, polską księgową, izraelską pisarką. Zapisał również swoje dyskusje z ojcem, z którym po raz ostatni wybrał się do Pragi.

Spotkania prowadzą dziennikarze Maciej Ulewicz oraz Anna Sańczuk.

– Sezam to miejsce, które zawsze stanowiło jeden z najbardziej znanych punktów na mapie Warszawy. Dziś, po dawnym Sezamie została jedynie nazwa, ale dzięki inicjatywom takim jak „Sezam Literacki”, mieszkańcy Warszawy mogą znów spotykać się w tym miejscu, by tym razem poznać autorów najnowszych książek. Jako Bank chcemy być zawsze tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla lokalnych społeczności, „Sezam literacki” jest właśnie jedną z nich – mówi Izabela Tworzydło, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej  w Banku BGŻ BNP Paribas.

Spotkania są otwarte dla wszystkich, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego aby wziąć w nich udział, należy przesłać zgłoszenie na adres mailowy rzecznik.prasowy@bgzbnpparibas.pl. Rejestracja na najbliższe spotkanie trwa do 18 lutego.