Wiener rozwija ofertę zdrowotną

Dostęp do ponad 1.000 najlepszych lekarzy na świecie, diagnoza medyczna od uznanego specjalisty, tłumaczenie dokumentacji medycznej oraz przygotowanie planu leczenia w 2 tygodnie to tylko kilka najważniejszych cech nowego produktu wprowadzonego na rynek przez Wiener.

Z danych ZUS wynika, że rocznie niemal 134 miliony dni* Polacy spędzają na zwolnieniach lekarskich (z wyłączeniem zwolnień dotyczących ciąży, porodu i połogu). Z tego tytułu wypłacanych jest im kilkanaście milionów świadczeń. Z drugiej strony nasi rodacy cierpią na kryzys zaufania do lekarzy. Z raportu CBOS „Opinie o błędach medycznych i zaufaniu do lekarzy” wynika, że co 3. mieszkaniec Polski na własnej skórze doświadczył błędu medycznego, 19% często lub zawsze, po konsultacji z lekarzem stara się uzyskać opinię od innego specjalisty. Z myślą o nich oraz osobach, które w pierwszej kolejności chcą uzyskać poradę zagranicznego eksperta, Wiener wprowadza ubezpieczenie eksperckiej opinii medycznej – MediPass. Taka polisa to realna pomoc w   razie kłopotów ze zdrowiem. Zapewnia dostęp do najwybitniejszych światowych specjalistów z takich dziedzin jak: kardiologia, kardiochirurgia, neurologia, neurochirurgia oraz onkologia i ortopedia.

Trafna diagnoza lekarska to przepustka do zdrowia.Od niej zależy skuteczność leczenia i jego długość. To podstawa właściwej terapii. Produkt zapewnia klientowi dostęp do wiedzy i doświadczenia najlepszych specjalistów na świecie, pokrywa koszty postawienia diagnozy oraz procesu jej organizacji. Polisa ubezpieczenia eksperckiej opinii medycznej to odpowiedź na potrzeby pacjentów, którzy w odniesieniu do swojej choroby potrzebują poczucia pewności podejmowanych decyzji oraz określenia optymalnej ścieżki leczenia – Agnieszka Młynarska, menedżer ds. Rozwoju Ubezpieczeń Detalicznych z Wiener

W ramach MediPass ubezpieczony otrzymuje: analizę dolegliwości i stosowną diagnozę, rekomendowany plan leczenia oraz, na życzenie, wykaz placówek medycznych na świecie, w których odpłatnie możliwa jest realizacja zalecanego planu leczenia.  Opieką można objąć zarówno osobę indywidualną jak i najbliższą rodzinę. Roczna polisa dla jednej osoby kosztuje jedynie 99 zł. Można ją kupić na www.medipass.pl lub wybranych przedstawicieli ubezpieczeniowych Wiener. Wiener wprowadził również ofertę dla pracodawców. Przedsiębiorstwa, która chcą zapewnić swoim pracownikom wsparcie na wypadek trudnej sytuacji zdrowotnej , mogą objąć ich grupowym ubezpieczeniem MediPass.

Wdrożenie takiego benefitu jest błyskawiczne, a korzyści dla obydwu stron – ogromne. Z jednej strony firma buduje swój wizerunek jako pracodawcy, dla którego zdrowie pracowników stanowi olbrzymią wartość, a tym samym zyskuje większą lojalność pracowników. Z drugiej strony, w wymiarze ekonomicznym trafna diagnoza zapewnia szybszy powrót do zdrowia, a w rezultacie spadek ich absencji pracowników – Agnieszka Młynarska, menedżer ds. Rozwoju Ubezpieczeń Detalicznych z Wiener

Uzyskanie diagnozy jest proste i trwa tylko 14 dni. Wystarczy zadzwonić pod numer podany na polisie oraz dostarczyć posiadaną dokumentację medyczną. Nad przebiegiem procesu organizacji diagnozy ze świata czuwa polskojęzyczny opiekun klienta, który służy wsparciem dla klienta i koordynuje kontakt ze specjalistą.
*„Absencja chorobowa w 2018 roku”, Departament Statystyki i Prognoz Aktuarialnych ZUS, Warszawa 2019, s.116