Wpłatomaty mikro – nowe urządzenia gotówkowe ING

ING Bank Śląski udostępnił kolejne urządzenia pozwalające na dokonywanie wpłat gotówkowych bez konieczności opuszczania siedziby firmy. Wpłatomat mikro to najmniejsze urządzenie umożliwiające wpłacanie gotówki w formie otwartej.

Nowe rozwiązanie jest przeznaczone dla firm realizujących wpłaty w wysokości do 200 tys. zł miesięcznie. Podobnie jak w przypadku wpłatomatów mini, są one natychmiast księgowane na rachunku klienta, co umożliwia bieżące monitorowanie i kontrolę przepływów gotówki na koncie. Klient otrzymuje pełny raport o zrealizowanych wpłatach z poziomu urządzenia oraz systemu bankowości internetowej dla firm ING Business. Urządzenie pozwala na dokonanie wpłaty banknotami we wszystkich nominałach 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu oraz przeprowadza pełną weryfikację i identyfikację banknotów w PLN i EUR. Dodatkowo, bank przejmuje pełną odpowiedzialność za przechowywaną gotówkę od chwili dokonania wpłaty.

Innym rozwiązaniem dla firm realizujących wyższe wpłaty gotówki e są wrzutnie elektroniczne montowane w siedzibie klienta. Urządzenia pozwalają na bezpieczne przekazywanie środków pieniężnych do banku przez 24 godziny na dobę, również w dni wolne od pracy i święta. Środki są automatycznie udostępniane na rachunku firmy w trybie on-line. Wrzutnie elektroniczne znacząco skracają czas potrzebny na realizację transakcji – poprzez zastosowanie bankowego dowodu wpłaty z kodem 2D nie trzeba wprowadzać żadnych dodatkowych informacji. Znajdujące się w siedzibie klienta wrzutnie typu light to uproszczona wersja wrzutni instalowanych w oddziałach banku. Wymiary i waga urządzenia zostały  zmniejszone przy zachowaniu funkcji wersji podstawowej.

Firmom, w których klienci dokonują wpłat, ING Bank Śląski oferuje opłatomat. Jest to urządzenie, dzięki któremu można bezpłatnie realizować wpłaty standardowe np. opłaty komunikacyjne, czy za odpady komunalne, a także wpłaty niestandardowe tj. podatek gruntowy, podatek od nieruchomości, opłatę za czynsz poprzez zeskanowanie kodu wielowymiarowego. Opłaty mogą być realizowane zarówno przez osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze. Transakcje w opłatomacie mogą być realizowane za pośrednictwem kart płatniczych oraz gotówki – bilonu i banknotów.

Powyższe urządzenia oferowane klientom korporacyjnym maja na celu automatyzację procesu obsługi gotówkowej. Wszystkie transakcje są natychmiast księgowane na rachunkach. Zapewniają one wygodę i bezpieczeństwo poprzez realizację transakcji bezpośrednio w siedzibie klienta – bank przejmuje pełną odpowiedzialność za wpłacane środki, jak i obsługę całego urządzenia.

źródło: ING Bank Ślaski