Wygodne bankowanie z nową aplikacją „Pekao24 na tablety”

Bank Pekao udostępnia klientom nową jakość bankowania z aplikacją „Pekao24 na tablety”. Aplikacja oprócz najważniejszych funkcji transakcyjnych znanych z systemu internetowego Pekao24, została wyposażona w narzędzie analizy finansowej, które ułatwia klientom przegląd wpływów i wydatków w ramach posiadanych rachunków i pomaga w zarządzaniu domowym budżetem.   

– Dzięki wdrożeniu „Pekao24 na tablety” zapewniamy klientom pełne spektrum nowoczesnych rozwiązań bankowości elektronicznej. Postawiliśmy na wygodę i łatwość korzystania tak charakterystyczną dla tabletów i jednocześnie dodaliśmy nowe użyteczne funkcje sprawiając, że klienci otrzymują ergonomiczny pulpit do zarządzania swoimi finansami. Szybkie przelewy, wyszukiwarka „szukasz-masz” czy kategoryzacja wydatków to użyteczne narzędzia, dzięki którym korzystanie z bankowości na tablety będzie nie tylko proste, ale również będzie stanowić wsparcie dla zarządzania domowym budżetem przez klientów –powiedział Grzegorz Piwowar, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao.

Najważniejsze informacje i dostęp do najczęściej wykonywanych funkcji możliwy jest od razu po zalogowaniu z poziomu ergonomicznego pulpitu klienta. W aplikacji Pekao24 na tablety zostały uruchomione dodatkowo: podsumowania stanu finansów, kategoryzacja wydatków i zaawansowana wyszukiwarka operacji. Specjalnie zaprojektowano formularz przelewu, tak aby korzystanie z niego na tablecie było jeszcze szybsze i wygodniejsze. W celu podniesienia komfortu bankowania na tablecie w nawigacji po aplikacji zastosowano charakterystyczne dla tabletów gesty: przechodzenia między ekranami za pomocą przesuwania – „swipe”, tapnięcia, „przesuń i upuść”.

Aplikacja „Pekao24 na tablety” została wyposażona w narzędzie analizy finansowej, które ułatwia przegląd wpływów i wydatków w ramach posiadanych rachunków oraz pokazuje w przejrzysty sposób wydatki w każdej z przygotowanych kategorii m.in. na: dom, transport, zdrowie, rozrywkę i wypoczynek, rachunki, edukację, dzieci. Każda z kategorii oznaczona jest odrębnym kolorem oraz ikoną. Podsumowania kategorii przedstawione są postaci kół, tym większych im wyższe wydatki w danej kategorii. Każdą z kategorii klient może rozwinąć, aby zobaczyć na jakie podkategorie wydaje najmniej, a na jakie najwięcej oraz samodzielnie przypisać transakcje do kategorii. Wydatki może prześledzić w ujęciu: miesięcznym, tygodniowym i dziennym, co pomoże  w gospodarowaniu budżetem domowym.

W nowej aplikacji „Pekao24 na tablety” klient może wykonywać przelewy, zakładać lokaty, a także sprawdzać saldo posiadanych rachunków. Wykorzystane limity kredytowe, historia spłaty kredytów, kart, czy spodziewany zysk z lokat również zostały przedstawione graficznie. Klient może szybko wyświetlić operacje z ostatniego miesiąca, kwartału, półrocza, czy roku lub wpisując zakres interesujących go dat, a także założyć filtry, czy wyszukać wydatki po słowie kluczowym. W aplikacji „Pekao24 na tablety” została również udostępniona funkcja lokalizacji bankomatów i oddziałów.

Aplikacja „Pekao24 na tablety” jest dostępna na urządzenia oparte o system Android. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play. W najbliższych dniach aplikacja zostanie udostępniona na urządzenia z systemem IOS.

źródło: Bank Pekao SA