Wymarzona oferta kart kredytowych w Raiffeisen Polbanku

  • Portfel kart kredytowych z wygodnymi i dostosowanymi do potrzeb klientów funkcjonalnościami: portfel MasterPass, programy partnerskie Class&Club i MasterCard Rewards, możliwość wypłacania gotówki z karty kredytowej w bankomacie bez prowizji, możliwość rozkładania zadłużenia na wygodne raty 0% oraz podnoszący bezpieczeństwo serwis SMS;

  • Warunek zdejmujący opłaty za kartę dotyczy wszystkich transakcji wykonanych na rachunku karty kredytowej, a nie tylko transakcji bezgotówkowych – to rozwiązanie dostępne jedynie w Raiffeisen Polbank;

  • Znacznie uproszczony i przejrzysty TOiP, brak ukrytych opłat i prowizji;

  • Oferta dostępna na identycznych warunkach zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, którzy w prosty sposób mogą wymienić dotychczas posiadane karty na nowe.

Raiffeisen Polbank wychodzi na rynek z talią nowych kart kredytowych. Wsłuchując się w głosy klientów i kierując ich wygodą, bank znacznie uprościł ofertę kart i skupił na tych ich funkcjonalnościach, które dotychczas cieszyły się największym zainteresowaniem. W efekcie powstała nowa talia „wymarzonych” kart, złożona z dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach produktów, oferujących m.in. programy partnerskie Class&Club oraz MasterCard Rewards, możliwość rozkładania wydatków na wygodne raty, dostęp do portfela elektronicznego MasterPass, atrakcyjne pakiety ubezpieczeń, a nawet możliwość wypłacania gotówki z karty kredytowej bez prowizji.

W zależności od rodzaju karty bank nie będzie pobierał opłaty za korzystanie z niej po wykonaniu w każdym miesiącu lub roku określonego obrotu na jej rachunku (dotyczy kart Wygodnej, C&C oraz Platynowej). Bez znaczenia będzie czy obrót ten będzie dotyczył transakcji bezgotówkowych, w tym Minikartą PayPass, gotówkowych czy przelewów z karty. Takie rozwiązanie, które uwzględnia wszystkie transakcje na rachunku karty, a nie tylko transakcje bezgotówkowe, dostępne jest jedynie w Raiffeisen Polbank.

Znacznie uproszczona została również „Tabela Opat i Prowizji”, co jest kolejnym wyrazem tak charakterystycznej dla Raiffeisen Polbanku dbałości o pełną przejrzystość oferty, jej wiarygodność i lojalność względem klientów. Uproszczenie TOiP powinno znacznie ułatwić poznanie szczegółowych warunków związanych z obsługą kart. Oferta nowych kart kredytowych – co jest znakiem firmowym Raiffeisen Polbank – dostępna jest na tych samych warunkach zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, którzy w prosty sposób mogą wymienić dotychczas posiadane plastiki na nowe.

Przygotowując ofertę nowych kart, przeanalizowaliśmy z których plastików i z jakich ich funkcjonalności najchętniej korzystają nasi klienci. Następnie skupiliśmy się na uatrakcyjnieniu najbardziej pożądanych funkcji, dodaliśmy kilka ciekawych rozwiązań, jak wypłata gotówki z bankomatu bez prowizji, rozkładanie transakcji na nieoprocentowane raty czy zaliczanie do sumy transakcji zwalniających z opłaty miesięcznej wszystkich transakcji na rachunku karty, a nie jedynie bezgotówkowych. Dlatego sądzę, że w nowej odsłonie naszej oferty każdy klient, niezależnie od tego czy jest doświadczonym użytkownikiem kart kredytowych, czy jeszcze nigdy z nich nie korzystał, znajdzie coś dla siebie – mówi Marcin Chruściel, Dyrektor ds. Biznesu Kartowego i Płatności Mobilnych w Raiffeisen Polbanku.

Talia nowych kart kredytowych Raiffeisen Polbanku składa się z czterech produktów: Pierwszej Karty Kredytowej MasterCard, Wygodnej Karty Kredytowej Visa, Karty Kredytowej World MasterCard Class&Club oraz Platynowej Karty Kredytowej Visa.

Pierwsza Karta Kredytowa MasterCard kierowana jest przede wszystkim do klientów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z kartami kredytowymi, a dotychczas raczej z nich nie korzystali. Bank pobiera opłaty rocznej za tę kartę, a jedynie niską opłatę miesięczną w wysokości pięciu złotych. W ramach tej jednej opłaty klient otrzymuje bezpłatne przelewy z karty oraz możliwość bezpłatnego wypłacania kartą gotówki z bankomatów. Aktywnie korzystając z karty klient może budować swoją historię kredytową bez żadnych obaw o koszty użytkowania plastiku, a być może w przyszłości zdecyduje się na bardziej złożony produkt. O kartę mogą ubiegać się osoby z zarobkami od 1 200 zł netto. Maksymalny limit na karcie to 10 000 zł.

Wygodna Karta Kredytowa Visa przygotowana została z myślą o klientach świadomych już zalet i możliwości płynących z użytkowania karty. Ma ona przede wszystkim pomagać klientom realizować codzienne zakupy, a pułap obrotów na rachunku karty zwalniający z miesięcznej pięciozłotowej opłaty ustawiono na poziomie 500 zł. Opłaty rocznej w przypadku tej karty nie ma. Wszystkie wydatki kartą można rozłożyć na wygodne raty. Raz w roku można to zrobić bez żadnych kosztów, wybierając nieoprocentowane raty. To wygodne rozwiązanie np. przy większych wydatkach. Dodatkowo raz w miesiącu klient może – bez opłat – wypłacić kartą gotówkę z bankomatu. W razie nieprzewidzianych wydatków gotówkowych rozwiązanie to może okazać się bardzo pomocne. Bank zakłada, że funkcjonalności karty oraz niskie koszty, których łatwo uniknąć, będą sprzyjać w jej codziennemu używaniu. O kartę mogą ubiegać się osoby z zarobkami od 1 200 zł netto. Maksymalny limit na karcie to 50 000 zł.

W drugiej połowie listopada Wygodna Karta Kredytowa Visa będzie dodatkowo wzbogacona w atrakcyjny program lojalnościowy – klienci będą mogli otrzymać zwrot części wydatków poniesionych w wybranych sklepach. A na start już od dziś dla pierwszych 1 500 osób, które dokonają transakcji kartą czekają podwójne bilety do kina.

Karta Kredytowa World MasterCard Class&Club to nowa odsłona znanej już i cenionej przez klientów karty z atrakcyjnym programem partnerskim. Dzięki zniżkom u wielu atrakcyjnych partnerów karta jest idealna na codzienne zakupy, a towarzyszące jej bezpłatne ubezpieczenie w podróży Class&Comfort może okazać się bardzo przydatne osobom jeżdżącym za granicę. Posiadanie karty nie wiąże się z żadną opłatą roczną. Również opłata miesięczna w wysokości 10 zł nie jest pobierana, jeśli klient zrealizuje kartą w miesiącu transakcje na kwotę 1 500 zł. Użytkownicy karty Class&Club mogą korzystać na co dzień z trzech atrakcyjnych programów partnerskich. Dwa pierwsze: Class&Club i Buy&Smile pozwalają na uzyskanie zniżek i rabatów u około 200 partnerów, w tym u wielu marek modowych i lifestylowych. Program Mastercard Rewards pozwala natomiast zbierać punkty za zakupy, by następnie wymienić je na atrakcyjne nagrody od MasterCard. O kartę mogą ubiegać się osoby z zarobkami od 3 000 zł netto. Maksymalny limit na karcie to 100 000 zł.

Karta Kredytowa Platynowa Visa przeznaczona jest dla najbardziej wymagających klientów, którzy zarabiają przynajmniej 7 000 zł netto. Zapewnia limit kredytowy aż do 100 000 zł, dzięki dodatkowej karcie Priority Pass umożliwia 4 bezpłatne wejścia do saloników VIP na lotniskach na całym świecie, oferuje atrakcyjne pakiety ubezpieczeń w podróży, na życie, pakiet assistance i Concierge oraz bezpłatny serwis SMS, pozwalający na łatwą kontrolę wydatków. Za wydanie karty bank pobiera 400 zł. Opłata roczna w kolejnych latach również wynosi 400 zł, chyba że klient dokona kartą obrotu rocznego na kwotę przynajmniej 36 000 zł.

Wszystkie karty z nowej oferty Raiffeisen Polbanku oferują miesiąc bezpłatnego serwisu SMS, dzięki któremu klienci mogą w pełni kontrolować wydatki na karcie. Po tym okresie klient może, ale nie ma takiego obowiązku, przedłużyć usługę, by lepiej panować nad swoimi wydatkami. W przypadku zakupów na kwotę powyżej 300zł wszyscy użytkownicy nowych kart z talii Raiffeisen Polbanku mają możliwość ich na wygodne raty. Karty wydane dotychczas przez bank pozostają w obiegu, będą nadal obsługiwane i odnawiane na standardowych warunkach, o ile klienci nie zdecydują się na skorzystanie z nowej oferty. Nie będzie jednak można już ich nabyć. Zmiana obecnie posiadanych kart na karty z nowej oferty nie wiąże się z żadnymi kosztami po stronie klientów.

źródło: Raiffeisen Polbank