Wystartował Kantor Fly4Free

Wystartował Kantor Fly4Free, który umożliwia tanią wymianę walut przez Internet oraz korzystanie z bezpłatnych kart walutowych do rachunków w EUR, USD i GBP. Nowa usługa jest efektem współpracy portalu podróżniczego Fly4Free oraz Alior Banku.

Użytkownicy portalu Fly4Free mogą już korzystać z nowej internetowej platformy wymiany walut, opartej na unikalnej technologii Kantoru Walutowego Alior Banku. Szeroki wachlarz funkcjonalności, brak opłat, wygodny dostęp przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i bezpieczeństwo transakcji to tylko niektóre zalety usługi. Kantor Fly4Free pozwala przede wszystkim znacząco obniżyć koszty podróży zagranicznych – oszczędność wynikającą z korzystniejszych kursów wymiany walut niż w przypadku standardowych ofert banków prezentuje Kalkulator Oszczędności, który został umieszczony na stronie głównej www.kantor.fly4free.pl. Ważnym elementem oferty Kantoru są również karty walutowe Fly4Free do rachunków w EUR, USD i GBP, które pozwalają podróżować bez konieczności zabierania ze sobą gotówki i obniżyć koszty przewalutowań związanych z płatnościami za granicą.

Karty walutowe Fly4Free

Oferta kantoru Alior Banku, obejmująca również karty walutowe, cieszy się dużą popularnością wśród społeczności osób często podróżujących skupionej wokół Fly4free. Celem naszego serwisu jest popularyzacja turystyki zagranicznej wśród Polaków, głównie poprzez pokazywanie, że wyjazdy nie muszą być drogie. Rozwiązanie oferowane przez Alior Bank idealnie wpisuje się w nasze wysiłki na rzecz edukacji konsumenckiej. Obecnie zamierzamy podjąć działania na rzecz popularyzacji produktu Alior Banku, rekomendowanego przez naszych najbardziej zagorzałych czytelników, także wśród osób dopiero rozpoczynających przygodę z zagranicznymi wojażami, bądź podróżujących sporadycznie  – mówi Kamil Lodziński, wydawca Fly4Free.

Kantor Fly4Free zapewnia każdemu klientowi:

  • 0 zł za prowadzenie rachunków w 14 walutach (w tym PLN),
  • 0 zł za przelewy krajowe i zagraniczne zakupionych w Kantorze środków,
  • bezpłatne karty walutowe w najpopularniejszych walutach (EUR, USD, GBP),
  • natychmiastową wymianę walut między rachunkami,
  • dostęp 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, również poprzez aplikację mobilną,
  • kilka rodzajów zleceń, w tym umożliwiające automatyczną wymianę walut po wskazanym kursie.

Kantor Fly4Free to pierwszy projekt typu „white label” realizowany przez Kantor Walutowy Alior Banku. Cieszymy się, że naszym partnerem został portal Fly4Free, który gromadzi entuzjastów podróżowania, użytkowników otwartych na nowe technologie i racjonalnie planujących swoje podróże zagraniczne – mówi Tomasz Dośpiał, dyrektor Zespołu Walutowych Platform Transakcyjnych Alior Banku. To m.in. z myślą o nich w 2012 roku Alior Bank stworzył Kantor Walutowy pozwalający na bezpieczną, tanią i wyjątkowo wygodną wymianę walut online z każdego miejsca na świecie. Mamy nadzieję, że w ślad za sukcesem Kantoru Walutowego Alior Banku, nowa usługa Kantoru Fly4Free również spotka się z zainteresowaniem użytkowników portalu Fly4Free – dodaje.

Fly4Free jest serwisem internetowym, który pomaga odpowiedzieć na pytania: jak dotrzeć samodzielnie do wymarzonych miejsc na świecie i jak być świadomym konsumentem na rynku usług turystycznych. Portal miesięcznie odwiedza pół miliona internautów (dane Megapanel, lipiec 2015 r.), tyle też osób śledzi jego treści na Facebooku. Serwis istnieje od 2009 roku.

Internetowy Kantor Walutowy jest pierwszym w Polsce bankowym kantorem online. Platforma umożliwia klientom wymianę 14 walut w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, w tym również za pośrednictwem aplikacji mobilnej, oferując konkurencyjne kursy, możliwość automatycznego zawierania transakcji i dokonywania bezpłatnych przelewów. W ciągu trzech lat funkcjonowania Kantor Walutowy Alior Banku zdobył zaufanie ponad 150 tys. klientów. W tym czasie za pośrednictwem platformy klienci dokonali ponad 2,6 miliona transakcji.

źródło: Alior Bank