Wyższy poziom bezpieczeństwa z nową kartą MasterCard Debit w Getin Banku

Getin Bank udostępnił swoim Klientom nową kartę debetową ze zmiennym kodem weryfikacyjnym CVC2 – MasterCard Debit. Na jej rewersie umieszczony został niewielki wyświetlacz, który co godzinę wyświetla nowy zestaw cyfr, w ten sposób zastępując drukowany trzycyfrowy kod wykorzystywany do zabezpieczenia transakcji online. Dzięki temu rewolucyjnemu rozwiązaniu, Klienci Banku otrzymają dodatkowe zabezpieczenie dla swoich internetowych zakupów.

Getin Bank, który od lat jest liderem nowoczesnej bankowości nie tylko na polskim, ale również międzynarodowym rynku, jako pierwszy i jedyny Bank na świecie oferuje swoim Klientom rewolucyjną kartę MasterCard Debit ze zmiennym kodem weryfikacyjnym. Aby ją otrzymać wystarczy złożyć wniosek
w  dowolnej placówce Banku lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Wydanie karty MasterCard Debit oraz korzystanie z tego innowacyjnego narzędzia nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Coraz chętniej decydujemy się na zakupy online. Komfort, duży wybór i konkurencyjne ceny zachęcają nas do skorzystania z oferty sklepów internetowych. Jedyną barierą pojawiającą się podczas takich transakcji jest niepewność związana z bezpieczeństwem. W odpowiedzi na potrzebę zwiększenia ochrony takich płatności oferujemy naszym Klientom kartę ze zmiennym kodem CVC2, stworzoną wraz z MasterCard. To innowacyjne rozwiązanie, które wprowadzamy na polski rynek, uzupełni nasze portfolio nowoczesnych, opartych na nowych technologiach usług finansowych – mówi Paweł Wawiernia, dyrektor Departamentu Kart Płatniczych i Płatności Alternatywnych, Getin Noble Bank.

Wyświetlany na miniaturowym, wbudowanym ekranie numer CVC2 automatycznie odświeża się co godzinę. Wykorzystany mechanizm to najnowocześniejsze rozwiązanie w bankowości, zapewniające najwyższe standardy bezpieczeństwa płatności online. Dzięki zastosowanej w tej karcie innowacji, Bank zwiększa ochronę przed potencjalnymi kradzieżami, włamaniami do baz danych i oszustwami płatniczymi. Narzędzie jest przy tym równie wygodne i intuicyjne jak standardowe karty debetowe i zachowuje również jej tradycyjne funkcje. Może być używana zarówno podczas płatności online, jak i transakcji zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych.

źródło: Getin Bank