Wzmocniony zarząd Pekao Investment Banking

Decyzją rady nadzorczej do zarządu Pekao Investment Banking dołączyli od dziś dwaj nowi wiceprezesi. Są to Maciej Jacenko, który – po uzyskaniu zgody KNF – zostanie prezesem zarządu Pekao IB, oraz Dieter Lobnig. Jarosław Kulesza będzie nadal odpowiadał w zarządzie za finanse oraz system zarządzania ryzykiem.

– Pekao Investment Banking to ważna spółka w naszej grupie kapitałowej, która świadczy usługi bankowości inwestycyjnej na najwyższym poziomie. Należy do liderów w tym obszarze w Polsce i regionie – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Pekao IB  i wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A. Tomasz Styczyński. – Jestem przekonany, że wzmocniony zarząd  Pekao IB zapewni skuteczną realizację jej strategii i dalszy rozwój.

Maciej Jacenko był od września 2018 roku dyrektorem zarządzającym w Pekao IB, a wcześniej przez blisko 6 lat dyrektorem zarządzającym i szefem Equity Capital Markets w Haitong Bank. W przeszości pełnił funkcję Investment Officer w AIG New Europe Fund, funduszu PE koncentrującym się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz doradzał przy transakcjach fuzji i przejęć w Andersen Corporate Finance. Posiada tytuł CFA oraz licencję polskiego maklera papierów wartościowych.

Dieter Lobnig jest dyrektorem departamentu bankowości inwestycyjnej i finansowania nieruchomości Banku Pekao. W swojej karierze zajmował też stanowiska menedżerskie w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej m.in. w Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, Bank Austria Creditanstalt czy Banku BPH.