Zapraszamy na 14. PKO Półmaraton Rzeszowski

Rzeszów wraca do biegania! Już 19 czerwca odbędzie się 14. PKO Półmaraton Rzeszowski, a 20 czerwca – 6. PKO Sztafeta Półmaratońska. Po raz kolejny sponsorem tytularnym wydarzeń jest PKO Bank Polski. Uczestnicy obu biegów mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…”
i pomóc chorej Julii.  

– Na rzeszowskie Bulwary powraca wielkie sportowe wydarzenie – PKO Półmaraton Rzeszowski. Biegacze znowu mają możliwość przeżywania emocji związanych z rywalizacją i doskonałą okazję do pomagania, uczestnicząc w akcji charytatywnej „biegnę dla Julii”. Trzymam kciuki za wszystkich startujących – mówi Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego w Lublinie, w PKO Banku Polskim

W tym roku, grupy po 250 biegaczy będą mogły startować co 30 minut. Sami mogą wybrać preferowaną godzinę startu, począwszy od 7:00. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Limit uczestników wynosi 1000 osób, przy czym nie wliczają się w niego ci, którzy w pełni zaszczepią się przeciw COVID-19.

Limit osób, które mogły wystartować w jednym biegu o określonej godzinie, wynosił 250. Trzeba było wpaść na pomysł, jak to poukładać, żeby w zawodach mogło wziąć udział więcej chętnych. Nam się to udało! – podkreśla Mirosław Wierzbicki, prezes Stowarzyszenia Rzeszów Biega

14. PKO Półmaratonowi Rzeszowskiemu towarzyszyć będzie 6. PKO Sztafeta Półmaratońska. Wystartuje 20 czerwca. Uczestnicy, w podziale na 4 kobiety i 4 mężczyzn, będą pokonywać dystans na odcinkach: 5,5 km + 5 km + 5,5 km + 5 km. Dopuszcza się też start sztafet mieszanych, ale będą one klasyfikowane w kategorii mężczyzn. Na dwa tygodnie przed zawodami na liście startowej znalazło się 60 zespołów. Dla uczestników przygotowano pomarańczowe koszulki z nazwą imprezy oraz czarno-białą grafiką przedstawiającą jeden z symboli Rzeszowa – Most im. Tadeusza Mazowieckiego, otwarty w 2015 r. Most stał się też motywem niebieskich medali na smyczach w tym samym kolorze.
Uczestnicy obu biegów mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc chorej Julii. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Julii” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.
Fundacja od 2013 roku organizuje akcje charytatywne „biegnę dla…”. Dotąd odbyło się ich już ponad 460, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła ponad 520 beneficjentów łączną kwotą prawie 6,2 mln zł. W akcje pomocy zaangażowało się prawie 208,5 tys. biegaczy.
PKO Bank Polski i jego Fundacja organizują akcję „biegnę dla…” wpisującą się w ideę programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”. Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:
bankomania.pkobp.pl/sport;
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem;
www.twitter.com/biegajmy_razem