Zapraszamy na 8. PKO Nocny Białystok Półmaraton

Już w sobotę 19 czerwca w stolicy Podlasia odbędzie się 8. PKO Nocny Białystok Półmaraton, a dzień później towarzyszący mu PKO Bieg na 5. Uczestnicy obu biegów mogą dołączyć do akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc chorej Barbarze. 

W tym roku bieg odbędzie się w formule hybrydowej. W sobotę 19 czerwca biegacze mogą na żywo  wystartować w 8. PKO Nocnym Białystok Półmaratonie. Wszyscy zainteresowani mają szansę dołączyć do zawodów także wirtualnie. Mogą to zrobić w dniach 19-27 czerwca. To nowość, jeżeli chodzi o półmaratony w Polsce.
W niedzielę 20 czerwca w Białymstoku rano odbędzie także się impreza towarzysząca – PKO Bieg na 5. Może wziąć w niej udział każdy, kto w dniu startu będzie miał ukończone 12 lat.

– Proponujemy prawdopodobnie pierwszy półmaraton w Polsce rozgrywany w wersji hybrydowej. Tego samego dnia zawodnicy pobiegną ulicami miasta i jednocześnie mogą z nami biegać na całym świecie – mówi Grzegorz Kuczyński z Fundacji „Białystok Biega”.

Kolejną nowością tegorocznej edycji będzie fakt, że wydarzenie zaplanowano na wieczór – pierwsza grupa wystartuje o godzinie 20., a ostatnie ruszą może nawet dwie godziny później. Trasa półmaratonu niezmiennie będzie wiodła przez centrum miasta. Wszyscy, którzy dobiegną do mety 8. PKO Nocnego Białystok Półmaratonu, na mecie otrzymają piękne medale z postacią Apolla.

– PKO Bank Polski od lat wspiera PKO Białystok Półmaraton. To niezmiennie wielkie święto biegania i duże wydarzenie dla całego regionu, a tegoroczna edycja półmaratonu rozgrywana nocą, budzi dodatkowe emocje. Wszystkim życzę dobrej zabawy! – mówi Jarosław Mierzyński, dyrektor Biura Wsparcia Biznesu w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Białymstoku.

Uczestnicy obu biegów mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc chorej Barbarze zmagającej się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Basia przeszła przeszczep, ale wymaga intensywnego specjalistycznego leczenia. Jest podopieczną Augustowskiego Stowarzyszenia Kulturalno–Społecznego. Aby jej pomóc, wystarczy, do koszulki startowej przypiąć kartkę z napisem „biegnę dla Basi” i dotrzeć do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Basi” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.
PKO Bank Polski i jego Fundacja organizują akcje „biegnę dla…” wpisujące się w ideę programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”. Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:
www.bankomania.pkobp.pl/sport
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem