Zbliżeniowe płatności PeoPay możliwe bez dostępu do sieci

Bank Pekao wprowadził nową wersję aplikacji PeoPay na smartfony. Płatność zbliżeniowa trwa krócej, a użytkownik zapłaci niezależnie od tego czy ma dostęp do Internetu, czy nie.

Dzięki wdrożeniu nowej wersji PeoPay na smartfony oparte o system Android, aplikacja staje się jeszcze wygodniejszym narzędziem płatniczym. Płatność przebiega znacznie szybciej.

W celu dokonania płatności klient wybiera opcję „Zbliż i płać”, wpisuje PIN w aplikacji PeoPay i zbliża smartfon do terminala. W przypadku transakcji poniżej 50 PLN, analogicznie jak w przypadku kart zbliżeniowych, nie jest wymagana autoryzacja kodem PIN na terminalu.

W nowej wersji, klient może płacić za mniejsze zakupy – do kwoty 50 PLN, bez konieczności wcześniejszego wpisywania numeru PIN i włączania aplikacji PeoPay. Aby korzystać z tej możliwości, wystarczy, że klient wybierze w ustawieniach telefonu tryb „szybka płatność”.

Użytkownik PeoPay zapłaci zbliżeniowo nawet w miejscach, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowych, lub jest on słaby, takich jak przykładowo hale handlowe, czy podziemne pasaże. Co więcej, zapłaci przy pomocy aplikacji, jeśli skończy się transfer danych w smartfonie, albo nie będzie chciał włączać transferu danych za granicą. W porównaniu z wcześniejszymi wersjami zmianie uległ wygląd ekranu głównego aplikacji i niektórych funkcji.

Użytkownicy, którzy już korzystają z PeoPay, w zależności od ustawień telefonu, dostaną powiadomienie o możliwości aktualizacji aplikacji. Nowa wersja aplikacji jest też dostępna w sklepie Google Play.

Obecnie, zbliżeniowo można płacić w 320 tys. terminali w kraju (czyli około 80% wszystkich terminali) oraz w blisko 3 milionach terminali na świecie.

źródło: Bank Pekao SA