Zespół Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego bezkonkurencyjny w rankingu analityków giełdowych

  • Zespół analiz Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego drugi raz z rzędu zwycięzcą rankingu Parkietu.

  • Analitycy DM PKO BP byli także najlepsi w 5 z 13 kategorii analiz branżowych.

Zespół Biura Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego drugi rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu analityków giełdowych opracowanym także przez dziennik „Parkiet”. Nasi analitycy dominowali także w zestawieniach najlepszych specjalistów od poszczególnych branż, trafiając na podium w 9 z 13 kategorii.

W siedemnastym już corocznym rankingu analityków giełdowych triumfował zespół Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Zwycięzca został wyłoniony w głosowaniu, w którym brali udział zarządzający TFI i OFE 35 instytucji finansowych, korzystający z analiz i rekomendacji ocenianych zespołów.

Najlepszym na rynku zespołem analiz kieruje Artur Iwański, który samodzielnie zajął także drugie miejsce w głosowaniu na najlepszego analityka, powtórzył ubiegłoroczny sukces w plebiscycie na najlepsze analizy w sektorze wydobycie i górnictwo oraz ponownie – wspólnie z Robertem Brzozą – zwyciężył w kategorii strategia rynkowa, w której zarządzający oceniają całościowe spojrzenie analityków na rynek.

Nasi eksperci od analiz i rekomendacji giełdowych zajęli także pierwsze miejsca w kategoriach: przemysł (Piotr Łopaciuk), deweloperzy (Piotr Zybała) oraz handel i dystrybucja (Adrian Skłodowski). Na podium autorów analiz dla poszczególnych branż znaleźli się także Jaromir Szortyka (druga lokata w kategorii banki i finanse), Piotr Łopaciuk (drugi na podium analiz dla branży gier), Piotr Zybała (drugi w analizach sektora budownictwo), Przemysław Smoliński (drugi w analizie technicznej). Trzecie lokaty w swoich kategoria zdobyli także Piotr Łopaciuk w budownictwie i Paweł Mamałyga w analizie technicznej.

Na co dzień raporty analityczne ekspertów PKO Banku Polskiego można śledzić na naszym Centrum Analiz oraz na jego oficjalnym koncie w serwisie Twitter: @Analizy_PKOBP.