Znani pobiegną dla dzieci w weekend

Marcin Dorociński, Jakub Rzeźniczak, Paweł Nastula i inni wesprą akcję “Podziel się Kilometrem” w trakcie 37. PZU Maratonu Warszawskiego.

Akcja PZU Podziel sie Kilometrem Stadion Narodowy 15.06.2013 Warszawa Fot.Teodor Klepczynski / www.klepczynski.com27 września spod Stadionu Narodowego wystartuje 37. PZU Maraton Warszawski. Przy okazji tego wydarzenia tradycyjnie już odbędzie się akcja charytatywna „Podziel się kilometrem”. Zebrane podczas niej pieniądze zasilą konto Komitetu Ochrony Praw Dziecka, dbającego o prawa i ochronę najmłodszych. W projekt zaangażowali są także znani przedstawiciele świata sportu, filmu i tańca.

W sobotnie popołudnie strefę akcji „Podziel się kilometrem” na Stadionie Narodowym odwiedzi Paweł Nastula, Jakub Rzeźniczak, Marta Kielczyk i Patrycja Szczepanowska. W niedzielę natomiast dla podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka pobiegną: Marcin Dorociński, Artur Barciś, Julia Wróblewska, Tomasz Barański, Krzysztof Wieszczka, Agata Nizińska i Anna Samusionek.

Akcja charytatywna „Podziel się kilometrem” na stałe zagościła jako element imprez biegowych, sponsorowanych przez PZU. Aby włączyć się do akcji wystarczy przyjść do strefy PZU i na udostępnionych tam maszynach treningowych (bieżniach, orbitrekach i rowerkach stacjonarnych) pokonać tytułowe 1000 metrów. Za każdy przebyty kilometr PZU przekaże 10 złotych na konto KOPD.

Godziny otwarcia strefy “Podziel się kilometrem”:

sobota (26.09) godz. 10-20, okolice Biura Zawodów, Stadion Narodowy
niedziela (27.09) godz. 10-15, płyta główna, Stadion Narodowy

źródło: PZU