Bank Zachodni WBK zaprasza na wystawę „Futbolove Historie”

10 czerwca w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy o futbolowej pasji i kibicowaniu – „Futbolove Historie”, prezentującej autentyczne, niepowtarzalne akcesoria związane z piłką nożną z kolekcji legendy dziennikarstwa sportowego – redaktora Stefana Szczepłka. Ekspozycję będzie można oglądać do 30 października. Bank jest mecenasem tego wydarzenia.

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. koszulki Kazimierza Deyny czy Franca Bekenbauera, koszulkę z podpisami gwiazd Barcelony i Realu, trykoty reprezentacji Brazylii od lat 70. Nie zabraknie też elementów stroju gwiazd współczesnego futbolu m.in. Roberta Lewandowskiego. Wśród eksponatów są też piłki z lat 30. XX w., jak i te, którymi grano na ostatnich Mistrzostwach Świata czy Europy, buty sygnowane przez piłkarzy i wiele innych. Sposób prezentacji kolekcji nie jest oczywisty. Akcesoria piłkarskie i zbiory kibicowskie zostały w intrygujący sposób włączone w wystawę stałą Muzeum „Czas świętowania”, przeobrażając ją tym samym w wystawę „Czas futbolowego świętowania”.

– Jako Bank Zachodni WBK od lat wspieramy polską piłkę – to sport zespołowy, polegający na współpracy i partnerstwie, co i dla nas jako Banku jest głównym założeniem w relacjach z klientami. Ważne jest dla nas bycie fair, co też jest częścią filozofii futbolowej. I stąd naturalnie zainteresowaliśmy się wystawą organizowaną w jednym z najciekawszych polskich muzeów. Jesteśmy przekonani, że będzie to nietuzinkowy kontekst Mistrzostw Europy, które rozpoczynają się tego samego dnia – powiedział Artur Sikora, dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej w Banku Zachodnim WBK.

Oprócz wystawy projekt obejmuje też wspólne oglądanie meczów z udziałem polskiej reprezentacji podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016. Najbliższy mecz we wnętrzach muzealnych będzie można obejrzeć już w niedzielę, 12 czerwca. Przed meczem zaplanowano dodatkowe atrakcje dla małych i dużych kibiców, m.in. warsztaty rodzinne, gry inspirowane piłką nożną oraz spotkanie z Dariuszem Tuzimkiem, dziennikarzem prasowym i telewizyjnym, autorem książki o Robercie Lewandowskim.

Więcej o wystawie na http://www.ethnomuseum.pl/futbolove_historie.html

źródło: Bank Zachodni WBK