„Z korzyścią dla wspólnoty” to nowa promocja Alior Banku dla wspólnot mieszkaniowych. Polega na obniżeniu cen niektórych usług skierowanych do tej grupy klientów do 0 złotych. Zwolnienie z opłat dotyczy nie tylko prowadzenia rachunku podstawowego czy pięciu rachunków pomocniczych, ale również wybranych usług bankowości transakcyjnej. Z promocji mogą skorzystać wspólnoty mieszkaniowe, które do końca marca 2023 r. otworzą w Alior Banku bieżący rachunek Wspólnota.
Rachunek Wspólnota od Alior Banku pomaga wspólnotom mieszkaniowym w zarządzaniu finansami. W jego standardowej ofercie bank nie pobiera opłat za 10 przelewów internetowych Elixir w miesiącu z rachunku podstawowego, do których zalicza się również przelewy transgraniczne SEPA (a opłata za każdy kolejny przelew internetowy, przekraczający liczbę 10 darmowych transakcji, wynosi 1 zł), prowadzenie rachunku lokacyjnego, przelewy internetowe do ZUS i US oraz wydanie dowolnej liczby kart debetowych.
Paletę korzystnych cenowo rozwiązań rozszerza promocja ,,Z korzyścią dla wspólnoty”. W jej ramach bank proponuje dodatkowo zwolnienie z opłat za prowadzenie podstawowego rachunku Wspólnota oraz pięciu rachunków pomocniczych. Wspólnota mieszkaniowa nie zapłaci również za wdrożenie usługi masowego przetwarzania transakcji oraz abonament za jej świadczenie, a także przetworzenie płatności masowej. Do 0 zł zredukowano także opłaty za pakiet abonamentowy dla systemu BankConnect, który umożliwia bezpośrednią i szybką wymianę danych finansowych pomiędzy klientem a bankiem i za dostęp do bankowości internetowej BusinessPro dla dwóch użytkowników w ramach pakietu Classic.
Propozycja Alior Banku dla wspólnot mieszkaniowych obejmuje nie tylko rozwiązania depozytowo-transakcyjne. Bank może sfinansować również remont i termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Ofertę wyróżniają wysokie kwoty kredytu – do 5 mln zł, bezzwrotna premia termomodernizacyjna lub remontowa Banku Gospodarstwa Krajowego na spłatę części kapitału kredytu, długi okres kredytowania – nawet do 20 lat, brak zabezpieczeń materialnych oraz możliwość refundacji aż 90 proc. kosztów audytu i dokumentacji technicznej
– mówi Ewa Małecka, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.
Promocyjna wysokość opłat obowiązuje do 31 grudnia 2023 roku. Mogą z nich skorzystać wspólnoty mieszkaniowe, dla których Alior Bank nie prowadził żadnych rachunków od 1 stycznia 2021 roku i które otworzą rachunek Wspólnota do 31 marca 2023 roku.
Warunkiem otrzymania premii termomodernizacyjnej lub remontowej jest sfinansowanie kredytem co najmniej 50 proc. kosztów inwestycji. Bank uzależnia decyzję o przyznaniu finansowania od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej. Warunkiem przyznania przez Alior Bank finansowania w formie kredytu z premią termomodernizacyjną lub remontową jest spełnienie przez klienta zasad określonych w ustawie z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków. Decyzję o przyznaniu premii podejmuje Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i jest ona uzależniona od dostępności wolnych środków zarządzanego przez BGK Funduszu Termomodernizacji i Remontów w ramach określonego rodzaju premii.
Szczegółowe informacje o rachunku Wspólnota (wraz z regulaminem promocji ,,Z korzyścią dla wspólnoty”), oraz o opłatach i prowizjach są dostępne w oddziałach Alior Banku. Informacja o kredycie z premią termomodernizacyjną lub remontową i związanych z nim opłatach i prowizjach jest dostępna w centrach bankowości korporacyjnej Alior Banku. Opisy ofert wraz z Tabelą opłat i prowizji znajdują się również na www.aliorbank.pl.