Alior Bank rozszerza współpracę z Grupą Deutsche Telekom i wychodzi poza granice Polski

Alior Bank podpisał umowę z rumuńskim operatorem Telekom Romania Mobile Communications z Grupy Deutsche Telekom. Tym samym Bank rozszerza strategiczny alians z globalnym operatorem telekomunikacyjnym o kolejny rynek z Europy Środkowej.

Celem inicjatywy realizowanej wspólnie przez Alior Bank i Telekom Romania Mobile Communications jest utworzenie na terytorium Rumunii oddziału Banku, który będzie działał w modelu zbliżonym do obecnej współpracy Alior Banku i T-Mobile Polska. Rozpoczęty projekt ma strategiczne znaczenie dla Alior Banku, stanowi bowiem pierwszy krok w kierunku ekspansji Banku na rynki zagraniczne.

Telekom Romania Mobile Communications wchodzi w skład Grupy Telkom Romania  największego, zintegrowanego operatora telekomunikacyjnego działającego na rynku rumuńskim. Grupa oferuje kompleksowe, nowoczesne usługi telefonii stacjonarnej i mobilnej, Internetu i telewizji, a także rozwiązania dla biznesu. Telekom Romania Mobile Communications działa pod marką T-Mobile i obsługuje aktualnie 6 milionów klientów.

Współpraca Alior Banku z Telekom Romania Mobile Communications to pierwszy na lokalnym rynku alians łączący świat finansów i usług telekomunikacyjnych w tak szerokim zakresie. Już w pierwszym kwartale przyszłego roku klienci indywidualni zyskają możliwość skorzystania z usług bankowych, a w dalszej kolejności zostanie udostępniona również oferta dla firm. W ramach zawartego porozumienia klienci rumuńskiego operatora uzyskają dostęp do szerokiej gamy nowoczesnych produktów depozytowych i kredytowych, analogicznych do tych oferowanych w Polsce. W celu realizacji projektu, w Bukareszcie powstaną struktury Alior Banku odpowiedzialne za rozwój i utrzymanie oferty na rynku rumuńskim.

Rumunia jest największym rynkiem Europy południowo-wschodniej i drugą co do wielkości gospodarką w naszym regionie. To także rynek o dużym potencjale dla rozwoju usług bankowych, bo ponad połowa mieszkańców Rumunii nie posiada jeszcze konta bankowego, a jednocześnie dynamicznie wzrasta liczba użytkowników smartfonów (obecnie 28%, przewidywane jest podwojenie do 2017 r.).

Od blisko dwóch lat budujemy nasze doświadczenia w partnerstwie biznesowym z globalnym operatorem telekomunikacyjnym. Doskonałe rezultaty jakie przynosi kooperacja z T-Mobile Polska sprawiły, że kolejnym krokiem jest wejście Alior Banku na inne europejskie rynki – mówi Michał Hucał, wiceprezes Zarządu Alior Banku. Rozpoczęcie współpracy z Telekom Romania jest dowodem, że Alior Bank ma niezbędny potencjał biznesowy i technologiczny, aby realizować strategiczne projekty także poza granicami naszego kraju, współpracując z największymi firmami z Europy – zapewnia Michał Hucał.

Alior Bank jest dynamicznie rozwijającym się bankiem uniwersalnym, liderem pod względem innowacyjności. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 r. i od tego czasu systematycznie umacnia swoją pozycję rynkową dzięki ofercie nowatorskich produktów i usług, wyznaczających nowe standardy w polskiej bankowości. W grudniu 2013 r. Bank zawarł strategiczny alians z T-Mobile wiodącym operatorem telekomunikacyjnym o globalnym zasięgu. W efekcie, w maju 2014 r. uruchomiony został T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank – unikalny na skalę europejską projekt współpracy banku i firmy telekomunikacyjnej. Dzięki czemu klienci uzyskali dostęp do nowoczesnych produktów i rozwiązań łączących świat telekomunikacji i usług bankowych.

Obecnie z usług T-Mobile Usługi Bankowe korzysta już ponad pół miliona klientów. Mogą oni otworzyć konto w sieci kilkuset punktów zlokalizowanych w całej Polsce oraz poprzez nowoczesne zdalne kanały sprzedaży. Do tej pory Bank otworzył już 144 placówek typu store-in-store w salonach T-Mobile oferujących szerszy zakres obsługi, w tym produkty kredytowe. Sprzedaż w zakresie pożyczki gotówkowej, rok do roku, wzrosła aż czterokrotnie. W czerwcu br. T-Mobile Usługi Bankowe wprowadził również ofertę dedykowaną małym firmom.

źródło: Alior Bank