Bank BNP Paribas i Forum Odpowiedzialnego Biznesu promują różnorodność w miejscu pracy. Startuje Miesiąc Różnorodności

W czwartek, 6 maja, startuje Miesiąc Różnorodności – cykl wydarzeń poświęconych tematyce diversity & inclusion, organizowany w ramach Karty Różnorodności, koordynowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Inicjatywę wspiera Bank BNP Paribas, który jest Partnerem Przeglądu Filmów Miesiąca Różnorodności oraz dwóch spośród czterech zaplanowanych debat.

– Tworzenie inkluzywnego i sprzyjającego różnorodności miejsca pracy ma wymiar etyczny – pomaga unikać dyskryminacji i nierównego traktowania, ale także pragmatyczny. Wykluczając z rynku pracy osoby, które czują się na nim dyskryminowane – np. ludzi starszych czy matki –  świadomie rezygnowalibyśmy z ogromnej puli talentów. To postawa nie tylko nieetyczna, ale też nieracjonalna. Jako bank zmieniającego się świata budujemy kulturę organizacyjną opartą na zasadach gwarantujących komfort pracy każdemu, kto jest odpowiednio przygotowany merytorycznie. Chcemy też promować właśnie takie podejście – mówi Małgorzata Petru, Diversity Officer w BNP Paribas Bank Polska.

W ramach Miesiąca Różnorodności odbędą się łącznie cztery debaty, których uczestnicy wspólnie zastanowią się nad najważniejszymi szansami i wyzwaniami związanymi z budowaniem różnorodności w miejscu pracy. Pierwsza z nich – „Praca w cyfrowym świecie. Jak tworzyć inkluzywną organizację w świecie popandemicznym” – rozpocznie się 6 maja, o godz. 10:00. Kolejne debaty zaplanowane są na wszystkie majowe czwartki:

13 maja, 10:00 – „Role opiekuńcze – praktyki w zarządzaniu pracownikami pełniącymi role opiekuńcze (dzieci, osoby starsze, inne osoby zależne)”

20 maja, 10:00 – „Dobrostan – o co powinien zadbać pracodawca w cyfrowym świecie” (partner debaty: BNP Paribas Bank Polska);

27 maja, 10:00 – „Zarządzanie różnorodnością i inkluzją w dobie napięć społecznych” (partner debaty: BNP Paribas Bank Polska).

Transmisje ze wszystkich debat będą dostępne bezpłatnie na stronie internetowej oraz stronie wydarzenia na Facebooku.

Oprócz debat, uczestnicy Miesiąca Różnorodności będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat diversity & inclusion dzięki filmom wyświetlanym w ramach Przeglądu Filmów Miesiąca Różnorodności. Cztery długometrażowe i kilka krótkometrażowych produkcji będzie można oglądać podczas trzech majowych weekendów. Aby zdobyć bezpłatne wejściówki, trzeba będzie wypełnić formularz na stronie.

Kiedy wyświetlane będą filmy?

9 – 13 maja

„Czyściciele internetu”(reż. reż. Moritz Riesewieck, Hans Block; Brazylia, Niemcy, 2018);

„Bellingcat. Prawda w czasach postprawdy”, (reż. Hans Pool; Holandia, 2018);

14 – 16 maja

„Marzycielki miast” (reż. Joseph Hillel; Kanada, 2020);

„Miara człowieka” (reż. Stéphane Brizé; Francja, 2015).

21-23 maja

Przegląd filmów krótkometrażowych z Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”.

Miesiąc Różnorodności to druga cyfrowa edycja organizowanego przez wiele lat Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności. Wydarzenie odbywa się w ramach #EUDiversityMonth, zainicjowanego przez Komisję Europejską i służy budowaniu inkluzywnego i otwartego na różnorodność rynku pracy.

Exit mobile version