Bank BNP Paribas kolejny raz finalistą w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych w kategorii „Bank finansujący roku”

Bank BNP Paribas został zaliczony przez jury konkursu Nagrody PSIK 2023 do grona finalistów, tj. trzech najlepszych banków finansujących na rynku private equity. To szósta edycja konkursu i czwarta z rzędu, w której Bank BNP Paribas został doceniony w tej kategorii. Laureatów wskażą w głosowaniu członkowie Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK). Wyniki ogłoszone zostaną podczas uroczystej gali 12 czerwca.

Bank BNP Paribas od lat zapewnia funduszom private equity finansowanie oraz doradztwo na wszystkich etapach – od poszukiwania atrakcyjnych spółek, po wyjście z inwestycji.

– Cieszymy się, że od wielu lat nasze zaangażowanie w tym obszarze jest dostrzegane i doceniane. Jako bank działający na międzynarodową skalę aktywnie współpracujemy z funduszami Private Equity o zasięgu globalnym i regionalnym. Mimo wyzwań wynikających z sytuacji makroekonomicznej i geopolitycznej, w minionym roku nasz bank prowadził i uczestniczył w kilkunastu transakcjach z funduszami Private Equity i ich spółkami portfelowymi – mówi Łukasz Pobudejski, dyrektor zarządzający Pionu Finansowania Specjalistycznego w Banku BNP Paribas.

Do grona finalistów różnych kategorii trafiają zarządzający funduszami private equity/venture capital, firmy doradcze, banki i kancelarie prawne, które w opinii niezależnego jury mają największe osiągniecia na polskim rynku PE/VC oraz wyróżniają się pod względem działalności społecznej. Jury wybiera ich spośród kandydatów zgłoszonych przez członków PSIK. Laureaci w poszczególnych kategoriach wybierani są przez członków stowarzyszenia w drodze głosowania. Konkurs promuje najwyższe standardy w branży PE/VC oraz wkład inwestorów w rozwój polskich spółek.

ŹRÓDŁOBNP Paribas Bank Polska