Bank BNP Paribas partnerem projektu „Idę do kina”

„BNP Paribas Idę do kina” to projekt wpisujący się w ideę banku #welovecinema. Jego celem jest dotarcie z najnowszym repertuarem kinowym do mieszkańców miast, w których na co dzień nie ma kin. Kino objazdowe „BNP Paribas Idę do kina” pojawi się w 10 wybranych miastach w Polsce jeszcze w tym roku. Pierwsze spotkanie z fanami kina będzie miało miejsce 6 grudnia w Warce.

W kolejnych dniach  kino zagości w Łęcznej, Staszowie, Jaworze, Żaganiu, Kościanie, Myśliborzu, Świdwinie, Wąbrzeźnie oraz Przasnyszu. W ciągu 10 dni projekcyjnych odbędzie się ponad 50 seansów, a za tymczasowe kina posłużą lokalne domy kultury. Harmonogram seansów można znaleźć na stronie www.idedokina.pl.

– Kino przez swoją różnorodność i ogromną popularność ma niebywałą moc otwierania ludzi na nowe idee i zmieniania świata. Z perspektywy dużych miast nie widać jednak, że to nie jest dziedzina sztuki tak egalitarna, jak np. literatura. Bardzo wielu Polaków mieszka w miejscowościach, gdzie nie ma kina. W programie „BNP Paribas Idę do kina” łączymy dwa cele – staramy się przybliżać ludziom kulturę i otwierać się na lokalną społeczność, zmniejszając nierówności – tłumaczy Justyna Kliczkowska, ekspertka ds. Komunikacji Marketingowej w Banku BNP Paribas.

W 2022 roku program obejmie około 50  miejscowości.

Pod hasłem #welovecinema Bank BNP Paribas sukcesywnie zwiększa swoje zaangażowanie w rozwój sztuki filmowej. W tym roku ma ono formę partnerstwa z czterema wyjątkowymi festiwalami filmowymi – Festiwalem Filmów-Spotkań NieZwykłych, BNP Paribas Green Film Festiwal, BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane oraz BNP Paribas Dwa Brzegi. W 2019 r. bank rozpoczął współpracę z Cinema City, największą siecią multipleksów w Polsce, zostając partnerem cyklu specjalnych pokazów filmowych adresowanych do kobiet oraz z Kinem Muranów, gdzie organizuje comiesięczne pokazy „W dobrym gronie – dla seniorów”.

Grupa BNP Paribas już od ponad 100 lat angażuje się w rozwój kinematografii w Europie m.in. poprzez restaurację starych filmów, wspieranie innowacji kinowych oraz festiwali filmowych.

ŹRÓDŁOBNP Paribas Bank Polska