Bank Millennium SA wspiera zielone inwestycje

Bank Millennium SA udzielił zrównoważonego finansowania spółce Olivia Star S.A. Kwota transakcji, zrealizowanej w konsorcjum z innymi bankami, wyniosła blisko 83 mln euro.

Kredyt został udzielony na refinansowanie budowy biurowca Olivia Star  – jednego z najnowocześniejszych, energooszczędnych, zielonych wysokościowców w Polsce, którego innowacyjne, proekologiczne rozwiązania pozwoliły uzyskać m.in. certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Udzielenie finansowania poprzedzone było weryfikacją inwestycji w odniesieniu do wymogów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Kwestie środowiskowe, społeczne i zarządcze stanowią ważny element kultury organizacyjnej Grupy Banku Millennium. Działania w obszarze zrównoważonego rozwoju są filarami, które przyczyniają się do pozytywnych zmian dzisiaj i w przyszłości. Transformacja w kierunku zrównoważonego biznesu jest dziś koniecznością, ale wymaga nakładów finansowych. Dostrzegamy naszą rolę w zapewnieniu finansowania zielonych zmian. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć inwestycję Olivii Star – mówi Renata Grzywacz, kierująca Departamentem finansowania strukturyzowanego w Banku Millennium.

Olivia Star to pierwsza tego typu inwestycja w kraju, posiadająca m.in. system wentylacji naturalnej na wszystkich piętrach biurowych. W budynku zastosowano ogrzewanie ciepłem pochodzącym z wnętrza ziemi, najlepsze dostępne rozwiązania służące oszczędności wody, windy z opcją odzyskiwania energii.

Cieszymy się z kontynuacji współpracy z naszymi partnerami, zielone finansowanie potwierdza, że przyjęta strategia w zakresie odpowiedzialnego prowadzenia biznesu doceniana jest nie tylko przez najemców, którzy chętnie wybierają Olivię na lokalizację swojego biura, ale również przez banki finansujące inwestycje związane z ambitnymi kryteriami dla zielonych nieruchomości – mówi Krzysztof Raćkos, Dyrektor Finansowy Olivii Star.

Bank Millennium kieruje się Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Inicjatywy na rzecz ochrony środowiska naturalnego i ochrony klimatu są od lat wpisane w strategię biznesową Grupy Banku Millennium. Grupa wspiera finansowanie inwestycji proekologicznych i energooszczędnych. Więcej w raporcie ESG https://www.bankmillennium.pl/documents/d/guest/3_esg-raport-pol?mv=1mv

ŹRÓDŁOBank Millennium