Bank Millennium wspiera Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting ”Złota Tarka”

11 sierpnia rozpoczyna się Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting ”Złota Tarka” – międzynarodowe wydarzenie, skupiające co roku wybitnych polskich i zagranicznych muzyków jazzowych. Bank Millennium jest sponsorem festiwalu już od ponad 20 lat.

– Cieszę się z długoletniej współpracy Banku Millennium z organizatorami festiwalu Złota Tarka, wydarzenia cenionego przez krajowe środowisko jazzowe, ale też niezwykle ważnego na międzynarodowej scenie muzycznej. Wpisuje się ona w naszą strategię prowadzenia odpowiedzialnego biznesu. Od początku swojego istnienia, Bank Millennium wspiera m.in. wydarzenia kulturalne, w tym inicjatywy lokalne. Wierzymy bowiem, że mecenat nad kulturą pozwala nam pozytywnie wpływać na otoczenie zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim. To daje nam powody do zadowolenia i satysfakcji – mówi Dariusz Spirydowicz, dyrektor regionalny Banku Millennium.

Tegoroczna edycja „Złotej Tarki” odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia w Iławie, tradycyjnie na deskach amfiteatru im. Louisa Armstronga, legendarnego amerykańskiego trębacza i wokalisty jazzowego. Podczas festiwalu wystąpią gwiazdy polskiej wokalistyki jazzowej oraz światowe sławy. Program obfituje w najciekawsze kompozycje i nietuzinkowych artystów. Podobnie jak w latach ubiegłych znajdą się w nim także występy artystyczne, wykorzystujące najnowocześniejsze środki techniczne.

W tym roku miłośnicy jazzu będą mogli wysłuchać koncertów takich gwiazd jak Adam Makowicz – legenda jazzu, mistrz improwizacji, wybitny pianista, Przemysława Dyakowskiego – legendy jazzu tradycyjnego, ikony sceny jazzowej i mistrza saksofonu, Wiesława Pieregorólki, który współpracował m.in. z Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim czy Tomaszem Stańko, zespołu Alchemik Orchestra, prowadzonego przez Grzecha Piotrowskiego, jedynej swingującej orkiestry smyczkowej w Polsce, Nany Carling – znakomitej multiinstrumentalistki i wielu innych.

Jak co roku też, artyści powalczą w konkursie o nagrodę Złotej Tarki, który ma na celu m.in. promowanie twórczości zespołów i solistów uprawiających różne odmiany jazzu tradycyjnego, aktywizację jazzowych środowisk twórczych, konfrontowanie osiągnięć muzyków z różnych środowisk oraz inspirowanie do twórczego podejścia. Do ścisłego finału konkursu zakwalifikowali się trzej soliści – Michał Pijewski, Karolina Micor i Anna Nowik oraz dwa zespoły – South Silesian Brass Band i Jazz Dreamers.

Festiwal rozpocznie 11 sierpnia Parada nowoorleańska z udziałem zespołu jazzu tradycyjnego The Warsaw Dixielanders, która przejdzie ulicami Iławy. Pełny program „Złotej Tarki” znajduje się na http://zlotatarka.pl/2023/06/06/program-zlotej-tarki/link otwiera się w nowym oknie

Bank Millennium od ponad trzydziestu lat wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym. Jako mecenas kultury 360° promuje ją w niemal wszystkich formach. Wsparcie Banku dotyczy zarówno kultury niszowej, jak i popularnej https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/mecenat-kulturylink otwiera się w nowym oknie .

ŹRÓDŁOBank Millennium S.A.