Bank Pekao będzie współpracował z największym bankiem Korei Południowej

Bank Pekao S.A. zawarł z koreańskim KB Kookmin Bank, największym bankiem w Korei Południowej porozumienie o współpracy w zakresie usług bankowości korporacyjnej dla działających w obydwu tych krajach firm.

Formalnie umowa będzie zawarta z londyńskim odziałem banku: KB Kookmin Bank London Branch. który odpowiada za bankowość korporacyjną grupy w Europie.

Korea Południowa jest zdecydowanie największym azjatyckim inwestorem w Polsce. Koreańskie firmy intensywnie inwestują w Polsce w różnych obszarach, takich jak akumulatory do pojazdów elektrycznych, elektronika, inżynieria, części samochodowe i przemysł chemiczny.

KB Kookmin Bank to uniwersalny bank, który należy do KB Financial Group – wiodącej instytucji finansowej w Korei, posiadającej największą bazę klientów i najbardziej rozbudowaną sieć oddziałów w Korei. Grupa działa w 13 krajach.

Zgodnie z porozumieniem między bankami współpraca może obejmować działania przy  transakcjach corporate finance firm koreańskich działających w Polsce lub polskich firm działających w Korei Płd.; rozwój transakcji w obszarze finansowania handlu, w tym akredytyw i gwarancji bankowych oraz przy pozyskiwaniu nowych klientów korporacyjnych.

Cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z największym bankiem z Korei, co otwiera dla nas nowe możliwości zarówno w zakresie obsługi koreańskich firm w Polsce, jak i wykorzystania naszego potencjału do wspierania polskich firm, które działają lub chcą działać na tym jednym z najlepiej rozwiniętych rynków w Azji. Jesteśmy liderem bankowości korporacyjnej w Polsce i mocno stawiamy również na finansowanie handlu, oferując całą paletę produktów, dlatego liczmy na korzystną dla obydwu stron współpracę – powiedział Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej.

ŹRÓDŁOBank Pekao S.A.