Bank Pekao S.A. gotowy na nowe 500+ i „Dobry start”, oferuje 3% na koncie dla dzieci, bonusy i rabaty

Już od 1 lipca w Banku Pekao S.A. można będzie złożyć wniosek o nowe 500+ oraz świadczenie „Dobry Start” na szkolną wyprawkę. Złożenie wniosku online w Pekao S.A. jest proste i wygodne, a dla osób, które to zrobią w bankowości elektronicznej Pekao24 przygotowane zostały rabaty i promocje.

Klienci Pekao, którzy złożą wniosek w bankowości elektronicznej będą mogli otworzyć dla swoich dzieci oprocentowane na 3 proc. konto oszczędnościowe Mój Skarb, otrzymać 50 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego dla młodych, czy skorzystać z rabatów. Rabaty dotyczą oferty szkół językowych, odzieży, obuwia, książek i zabawek. Oferta  będzie obowiązywała od 1 lipca.

Już dziś prawie 0,5 miliona osób otrzymuje świadczenia z tytułu  500+ i Dobry Start na rachunki w Banku Pekao S.A. Aż 85% z nich korzysta z bankowości elektronicznej.

Nowelizacja ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadza zmiany w programie Rodzina 500+. Świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.  Według oceny skutków regulacji, rządowe wsparcie trafi w sumie do 4,4 mln rodzin, a ze świadczenia skorzysta ok. 6,8 mln dzieci.

Wnioski o przyznanie świadczenia 500+ będzie można składać online od 1 lipca przez stronę Ministerstwa Rodziny, portal PUE ZUS i bankowość elektroniczną. A w formie papierowej od 1 sierpnia w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Złożenie wniosku w okresie lipiec – sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października 2019 r.

Również od 1 lipca można online  przez bankowość elektroniczną lub  stronę Ministerstwa Rodziny złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”, czyli wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Wniosek na „Dobry Start” także można będzie już pierwszego dnia lipca wypełnić za pośrednictwem serwisu internetowego Pekao S.A.

ŹRÓDŁOBank Pekao