„Bankuj bezpiecznie” z PKO Bankiem Polskim

„Bankuj bezpiecznie” – to najnowsza aplikacja na Facebook’u PKO Banku Polskiego. Dzięki niej klienci mogą w przyjazny sposób dowiedzieć się o bezpieczeństwie w bankowości elektronicznej biorąc jednocześnie udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.  To kolejny element kampanii edukacyjnej Banku prowadzonej między innymi za pośrednictwem portalu www.bankomania.pkobp.pl

Co roku oszustwa internetowe, w szczególności phishing, narażają Internautów na znaczące straty. „Bankuj bezpiecznie” uświadamia i przekazuje niezbędną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w sieci. Aplikacja wspiera politykę Banku dotyczącą zagrożeń pojawiających się ze strony oszustów internetowych.

Bankuj bezpiecznie”, czyli jak?

Jak nie dać się złowić w sieć phishingu? Co zrobić by nie paść ofiarą ataku cyberprzestępcy? Użytkownik aplikacji rozwiązując interaktywne zadania quizowe nauczy się rozpoznawać różne rodzaje oszustw internetowych, a także pozna mechanizmy obrony przed nimi.

Internauci mogą odpowiadać na pytania wielokrotnie, zdobywając nowe wiadomości z zakresu bezpiecznego bankowania w sieci. Mechanizm gry pozwala utrwalić zdobytą w teście wiedzę oraz sprawdzić poprawność udzielonych już odpowiedzi.

Konkurs „Bankuj bezpiecznie”

W trakcie jednej rozgrywki użytkownik wypełnia quiz składający się z 10 pytań. Bezbłędne rozwiązanie testu aktywuje pytanie otwarte. Autorzy najciekawszych odpowiedzi otrzymają nagrody.

Aplikacja „Bankuj bezpiecznie” to cenne źródło informacji dla klientów PKO Banku Polskiego i nie tylko. Więcej informacji związanych z bezpieczeństwem bankowości elektronicznej znaleźć można także na portalu Bankomania (www.bankomania.pkobp.pl).

źródło: PKO Bank Polski