Bezpłatne terminale w Bankach Spółdzielczych SGB

Wystartował program Fundacji Polska Bezgotówkowa, w ramach którego przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z terminali płatniczych przez rok bez żadnych opłat.

Oferta skierowana jest do przedsiębiorców (MSP), którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie korzystali z terminali płatniczych, a swoją działalność prowadzą maksymalnie w 5 placówkach. Jedną z głównych grup docelowych programu są przedsiębiorcy działający poza największymi miastami, a więc w dużej mierze osoby z terenów objętych działalnością Banków Spółdzielczych SGB.

Jestem przekonana, że dzięki współpracy z Bankami Spółdzielczymi SGB wspólnie przekonamy właścicieli małych i średnich firm, że terminal płatniczy to korzystne rozwiązanie – mówi Jolanta Rycerz, członek zarządu First Data Polska.Jesteśmy gotowi obsłużyć każdego klienta Spółdzielczej Grupy Bankowej i dostarczyć terminal do każdego miejsca w kraju w ciągu 48 godzin.

Obsługa kart płatniczych przynosi przedsiębiorcy wymierne korzyści, ale wciąż funkcjonują np. mity o wysokich marżach czy skomplikowanej obsłudze, które skutecznie do tego zniechęcają. Teraz każdy, kto dotąd nie używał terminala płatniczego, a spełnia warunki programu, przez 12 miesięcy będzie miał możliwość sprawdzenia realnego wpływu przyjmowania płatności bezgotówkowych na obroty firmy.

Umowa zawierana w ramach Programu Polska Bezgotówkowa nie zobowiązuje do korzystania z POS po jej zakończeniu, nie ma ukrytych opłat. Także Banki Spółdzielcze SGB nie wymagają korzystania z żadnej dodatkowej oferty bankowej.

Uczestnictwo w programie to szereg korzyści. W zależności od ilości placówek, uczestnik programu ma prawo otrzymać nawet trzy terminale, które może zamówić od razu lub oddzielnie do końca 2021 r. Warunkiem jest instalacja pierwszego urządzenia do 31 grudnia 2020 r.

Roczne finansowanie dotyczy każdego urządzenia z osobna. Obejmuje wszystkie opłaty i prowizje od transakcji do limitu 100 tys. zł obrotu z kart rocznie. W przypadku przekroczenia tego progu, przedsiębiorcę będą obowiązywać stawki zgodne z podpisaną umową.

Jak pokazują praktyki, taki próg obrotów jest wystarczający i przedstawiciele sektora MSP przekraczają go bardzo rzadko. Dodatkowo przedsiębiorcy mają zapewniony serwis terminali oraz całodobowe wsparcie Centrum Obsługi Klienta.

Dla klientów Banków Spółdzielczych SGB First Data Polcard przygotowała specjalną ofertę, która pozwoli przedsiębiorcom skorzystać z preferencyjnych warunków także po upływie roku. Terminal First Data Polcard był pierwszym w Polsce bezpłatnym urządzeniem zainstalowanym w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Do Programu Polska Bezgotówkowa dołączyło już 500 przedsiębiorców, z czego połowa skorzystała z oferty First Data Polcard.

ŹRÓDŁOBank Spółdzielczy SGB