Bezpłatne wpłaty BLIKiem dla mikrofirm w Banku Pekao teraz aż do końca czerwca

Do końca czerwca klienci Banku Pekao mogą dokonywać darmowych wpłat gotówki w ok. 4 tys. wpłatomatów Euronet i PlanetCash za pomocą BLIKa. Klienci mogą także bezpłatnie wypłacać gotówkę aż w 20 tys. bankomatach oznaczonych logo BLIK. Oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych i mikrofirm. Aby z niej skorzystać, wystarczy używać aplikacji PeoPay.

Nieograniczony dostęp do darmowych bankomatów i wpłatomatów sieci Euronet i Planet Cash jest szczególnie ważny dla mikroprzedsiębiorców. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą oni wpłacać gotówkę (np. utarg sklepu) na rachunek we wpłatomacie o każdej porze dnia i nocy bez konieczności ścisłego trzymania się godzin pracy placówki banku. Duże znaczenie ma także bliskość (od siedziby firmy, sklepu) takiego urządzenia – mówi Arkadiusz Skrodzki, kierownik zespołu zarządzania segmentem mikrofirm w Banku Pekao.

Wpłata i wypłata gotówki za pomocą kodów BLIK jest wyjątkowo prosta i zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund. Aby wypłacić gotówkę, należy w bankomacie wybrać opcję „Wypłata BLIK”. Następnie w aplikacji PeoPay na telefonie wybieramy BLIK, otrzymujemy 6‑cyfrowy kod i wpisujemy go w bankomacie. Na koniec transakcję zatwierdzamy w aplikacji PeoPay kodem PIN. Dokonywanie wpłat, możliwych w 4 tys. urządzeń sieci Planet Cash i Euronet, przebiega w sposób analogiczny po wybraniu opcji „Wpłata BLIK” we wpłatomacie.

Ze względu na rosnące zainteresowanie, jakim cieszą się transakcje dokonywane BLIKiem, postanowiliśmy przedłużyć ofertę darmowych wypłat i wpłat w tym systemie za pośrednictwem naszej aplikacji mobilnej PeoPay o kolejne trzy miesiące – aż do końca czerwca – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor departamentu innowacji i płatności Banku Pekao.

Z kodów BLIK w aplikacji PeoPay mogą korzystać zarówno użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym Android jak iOS.

ŹRÓDŁOBank Pekao