Bierz życie za rogi i biegaj w ramach Pekao S.A. Warszawskiej Dychy

W niedzielę 25 września wystartuje 44. Maraton Warszawski, a wraz z nim nowy format imprezy towarzyszącej – Pekao S.A. Warszawska Dycha. Hasło 10-kilometrowego biegu to „Bierz życie za rogi”, nawiązujące do symbolu Pekao – żubra. Bank zaprasza na bieg zarówno profesjonalistów, jak i amatorów oraz zupełnych nowicjuszy.

Fundacja „Maraton Warszawski” i Bank Pekao S.A. wprowadzają nowy dystans na 10 km do programu 44. Maratonu Warszawskiego. Pekao S.A. Warszawska Dycha to nowy format imprezy towarzyszącej, będący uzupełnieniem dotychczasowego „królewskiego dystansu” 42,195 km.  Zastąpi on Bieg na Piątkę, który od tego roku odbywa się na wiosnę. Istnieje bowiem pokaźne grono osób, dla których dystans 10 km jest bardziej optymalny. Bank Pekao liczy na to, że dzięki Pekao S.A. Warszawskiej Dysze, bieg przyciągnie na start licznych amatorów biegania.

Pekao S.A. Warszawska Dycha cechować się będzie dużym limitem czasowym, dzięki czemu bez przeszkód ukończą ją nawet osoby z nieco słabszą formą fizyczną. Natomiast dla sportowców pragnących wykazać się kondycją i pobić życiowe rekordy czekać będą pacemakerzy (zwani również „zającami”) – czyli osoby prowadzące bieg, których zadaniem jest wspieranie debiutantów w czasie biegów oraz nadanie wytrawnym zawodnikom równego, mocnego tempa.

Bieganie jest niezwykle przyjemnym, a przy tym bardzo przystępnym sportem. Aby rozpocząć przygodę z bieganiem, wystarczą dobre buty, zapał i chęć do wzmacniania kondycji fizycznej. Oczywiście wybierając dystanse w czasie treningów, a następnie maratonów, należy kierować się zdrowotnymi możliwościami – podkreśla Piotr Zborowski, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Strategii. – Mamy nadzieję, że nasza Pekao S.A. Warszawska Dycha będzie przyjaznym biegiem zarówno dla amatorów, jak i osób nastawionych na pobicie  dotychczasowych rekordów. Dlatego bardzo się cieszę, że Maraton Warszawski zostanie w tym roku wzbogacony o dystans 10 km.

Trasa biegu poprowadzi uczestników przez piękne okolice centralnej Warszawy. Pekao S.A. Warszawska Dycha wystartuje z ulicy Konwiktorskiej w stronę Żoliborza. Organizatorzy zadbali o to, by trasa nie była przesadnie wymagająca, zatem nie znajdziemy na niej zbyt wielu wzniesień czy ciasnych zakrętów. Ostatnią prostą zaplanowano na szerokiej Wisłostradzie, a sama meta znajdować się będzie u stóp warszawskiego Nowego Miasta – na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

Już teraz można zapisywać się na listę startową – warto zadbać o to z wyprzedzeniem, ponieważ organizatorzy przewidzieli obniżoną wysokość wpisowego (69 zł) dla pierwszych 500 osób. Zgłoszenia do Pekao S.A. Warszawskiej Dychy przyjmowane są na stronie: www.maratonwarszawski.com. Jednak nie jest to jedyny sposób na zdobycie pakietu startowego.

Sportowcy, którzy chcą zaangażować się w działalność charytatywną, mogą wziąć udział w organizowanej przez Fundację „Maraton Warszawski” inicjatywie #BiegamDobrze. Polega ona na zorganizowaniu wirtualnej zbiórki pieniężnej na wybrany, ważny społecznie cel. Jeżeli suma wpłat przekroczy próg 450 złotych, biegacz-organizator zbiórki otrzyma pakiet startowy w prezencie, natomiast konto wybranej przez niego fundacji zasilą zebrane fundusze.

Więcej informacji na stronie: www.maratonwarszawski.com/dycha/

ŹRÓDŁOBank Pekao S.A.