Bramka płatnicza imoje od ING z płatnościami Visa Mobile

ING Bank Śląski rozwija ofertę płatności e-commerce w ramach bramki imoje. Od teraz klienci korzystający z imoje dzięki Visa Mobile mogą szybko i bezpiecznie zapłacić także online kartą Visa używając swojego numeru telefonu.

Nowy rodzaj płatności pozwala na dokonanie zakupów internetowych bez potrzeby wpisywania danych takich jak data ważności, kod CVV, imię i nazwisko posiadacza czy numer karty. Płacąc Visa Mobile wystarczy wpisać swój numer telefonu oraz dokonać autoryzacji w aplikacji bankowej. Visa Mobile to rozwiązanie stworzone przez Visa, jednego z globalnych liderów płatności cyfrowych.

Dynamiczny rozwój e-commerce oraz przyzwyczajenia konsumentów wpływają na kształt pojawiających się na rynku rozwiązań. Od dawna klienci poszukują i o wiele chętniej wybierają takie metody płatności, które sprzyjają szybkiemu sfinalizowaniu transakcji. Niewątpliwie w ten nurt wpisuje się Visa Mobile pozwalająca zapłacić bez konieczności przeklikiwania się pomiędzy oknami czy przepisywania kodów i numerów. Dla kupujących to korzyść w postaci wygody płatności jak również spokoju i zabezpieczenia płatności. Dzięki Visa Mobile transakcje chronione są chargebackiem. Oznacza to, że w przypadku, gdy zakupy zostaną dokonane u nieuczciwego sprzedawcy lub gdy przesyłka zgubi się/zostanie uszkodzona, konsument płacący Visa może odzyskać pieniądze. Powinien w tym celu skontaktować się ze swoim bankiem.

– Stale rozwijamy nasze rozwiązania płatnicze, dlatego naturalnym krokiem jest dla nas wdrożenie Visa Mobile w bramce płatności online imoje. Chcemy dawać więcej możliwości naszym merchantom. Szerszy wachlarz płatności to też dotarcie do większej liczby klientów, co realnie przekłada się na wysokość obrotów – mówi Kamil Adamski, Dyrektor Merchant Services ING Bank Śląski SA. Obecnie zarówno kupujący, jak i sprzedający oczekują wygody oraz maksymalnego skracania procesu zakupowego – szybkich i intuicyjnych płatności, a Visa Mobile jest przykładem takiego rozwiązania – dodaje Kamil Adamski

– Za Visa Mobile, stoi tokenizacja. Jest ona podstawą, na której budujemy rozwiązania mogące zmienić przyszłość tego, jak kupujemy i sprzedajemy. Pozwala m.in. ograniczyć liczbę oszustw w handlu internetowym, ale korzyści, które z niej płyną, wykraczają poza bezpieczeństwo. Ta technologia pozwala tworzyć szybsze i bardziej elastyczne metody płatności, co doceniają korzystający z kart Visa, zarówno ci kupujący w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie – mówi Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce.

Imoje już dzisiaj umożliwia przyjmowanie płatności w Internecie za pomocą wszystkich najpopularniejszych metod jak szybkie przelewy, karty płatnicze, Google Pay i Apple Pay. Poza tym stale rośnie popularność metody „imoje płacę później”, która pozwala odroczyć zakupy internetowe klientom indywidualnym jak i firmowym. Od teraz klienci będą mogli skorzystać również z szybkiej i wygodnej płatności metodą Visa Mobile.

Visa Mobile jest bezpieczną metodą płatności. Rozwiązanie jest oparte na usłudze Click to Pay oraz wykorzystuje standard EMV Secure Remote Commerce (SRC), który jest wzorcem dla płatności kartą w internecie. Opcja płatności Visa Mobile pojawia się automatycznie na formatce bramki płatniczej przy wyborze imoje.

ŹRÓDŁOING Bank Śląski