Całkowicie zdalne założenie konta dziecka w PKO Banku Polskim

  • PKO Bank Polski umożliwia całkowicie zdalne otwieranie konta dla dziecka: zarówno w serwisie internetowym iPKO, jaki i aplikacji mobilnej IKO.
  • Bezpłatne PKO Konto Dziecka jest elementem kompleksowej oferty finansowo-edukacyjnej PKO Junior.
  • W jednym wniosku, razem z kontem dla dziecka rodzic może zamówić również kartę debetową.

Klienci PKO Banku Polskiego, którzy chcą otworzyć konto swoim dzieciom mogą to zrobić całkowicie zdalnie za pośrednictwem serwisu transakcyjnego iPKO i aplikacji mobilnej IKO. W jednym wniosku można również zamówić kartę debetową PKO Junior z odrębnym rachunkiem. Prowadzenie PKO Konta Dziecka jest bezpłatne i jest elementem kompleksowej oferty finansowo-edukacyjnej PKO Junior. Do 30 września osoby, które otworzą rachunek swojemu dziecku oraz zamówią kartę płatniczą mogą otrzymać 100 zł do wykorzystania na Allegro.

– Obecnie już nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest edukacja finansowa już od najmłodszych lat. Dzieci szybko dojrzewają, rozumieją nawet najbardziej skomplikowane procesy, a z elektroniki korzysta już zdecydowana większość kilkulatków. Nasza oferta skierowana do  najmłodszych zawiera wszystkie najpotrzebniejsze dziecku instrumenty, aby zrozumiało złożony świat finansów – od konta, karty, rachunku oszczędnościowego, aż po aplikację mobilną i materiały edukacyjne. Nasi klienci od dawna wybierają głównie zdalne sposoby kontaktu z bankiem, dlatego systematycznie poszerzamy listę możliwości, które pozwalają im na załatwianie swoich spraw bez konieczności wizyty w placówce. Możliwość zdalnego założenia PKO Konta Dziecka dla dzieci do 13. roku życia oraz wnioskowania o kartę płatniczą w naszej bezkonkurencyjnej aplikacji mobilnej IKO jest jedną z nich

– podkreśla Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

PKO Konto Dziecka przeznaczone dla dzieci do 13 roku życia jest elementem kompleksowej oferty finansowo-edukacyjnej PKO Junior. Dziecko posiadające rachunek może zarządzać swoim kontem i oszczędnościami przez serwis internetowy PKO Junior i aplikację mobilną PKO Junior. Dzięki tym narzędziom uczy się stawiać pierwsze kroki w bankowości pod okiem dorosłych: sprawdza stan swoich środków, inicjuje przelewy (każdorazowo wymagana jest akceptacja przelewu przez rodzica) i doładowania karty PKO Junior, zakłada wirtualne skarbonki i określa cel na jaki zbiera pieniądze, korzysta z kalkulatora, który pozwala obliczyć, ile potencjalnie można zaoszczędzić uwzględniając wysokość i regularność wpłat. Właściciel PKO Konta Dziecka może również korzystać z karty PKO Junior, dzięki której można płacić za drobne zakupy i bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów PKO Banku Polskiego.
Do 30 września w PKO Banku Polskim trwa promocja, w której za otwarcie PKO Konta Dziecka, zamówienie karty PKO Junior i spełnienie prostych warunków promocji można otrzymać kod o wartości 100 zł do wykorzystania na Allegro. Szczegóły promocji dostępne są na stronie internetowej: https://www.pkobp.pl/lpk/szkola-finansow-kl/.
W ramach oferty PKO Junior rodzice mogą również założyć konto oszczędnościowe swojemu dziecku, które jest bezpłatne i atrakcyjnie oprocentowane. Do 30 listopada oprocentowanie zmienne wynosi nawet do 6 proc. w skali roku do kwoty 10 tys. zł przy systematycznym oszczędzaniu. Więcej szczegółów: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/rachunki-oszczednosciowe/pierwsze-konto-oszczednosciowe/.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski