CAVALIADA Tour po raz pierwszy w Sopocie! Zaprasza PKO Bank Polski

Tego jeszcze nie było – zawody z cyklu CAVALIADA Tour odbędą się w Sopocie! Od 20 do 23 stycznia 2022 roku w hali Ergo Arena rozegra się rywalizacja najlepszych jeźdźców świata, a towarzyszyć jej będzie mnóstwo atrakcji dla widzów. Na wydarzenie zaprasza PKO Bank Polski, sponsor główny.

CAVALIADA to cykl halowych zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Należy do jednych z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części świata. Łączy sportową rywalizację z emocjonującym widowiskiem, zapewniając rozrywkę całym rodzinom. Równolegle odbywają się także Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. W tym sezonie zawody odbyły się już w Warszawie i Poznaniu – czas na sopocką odsłonę.

– 20 stycznia 2022 roku w Sopocie rozpocznie się CAVALIADA Tour! Zapamiętamy tę datę, ponieważ pierwszy raz Trójmiasto będzie gospodarzem tego wielkiego święta jeździectwa. Przed nami cztery dni sportowych emocji oraz doskonałej zabawy. Zapraszam – mówi Beata Bogdan-Pierzchała dyrektor Biura Bankowości Przedsiębiorstw PKO Banku Polskiego w Gdyni.

W Sopocie niemal 200 zawodników będzie rywalizować w czterech konkurencjach jeździeckich: Halowego Pucharu Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, CAVALIADA Dressage Cup (ujeżdżenie), a także CAVALIADA Future (konkursy dla dzieci na kucach).

Najlepsi zawodnicy

Do zawodów CSI2* zostało przyjętych 230 par z 11 krajów: Austrii, Danii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Grecji, Łotwy, Litwy, Polski, Rosji i Szwecji. Stawkę uzupełnia dziewięciu uczestników CSI Amatorów. Wśród gości zagranicznych przeważają zawodnicy z krajów nadbałtyckich. Do najlepszych, reprezentujących europejski poziom, można zaliczyć Litwinów Andriusa Petrovasa i Matasa Petraitisa oraz Estończyków Gunnara Klettenberga i Paula-Richarda Argusa. Nie zabraknie też Władimira Bieleckiego z Rosji.

Nagrody PKO Banku Polskiego

Konkursy zaliczane do rankingu CAVALIADA Tour to Grand Prix o nagrodę PKO Banku Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Sopot i Duża Runda. W rankingu CAVALIADA Tour prowadzi Węgier Zoltàn Czèkus – zwycięzca Grand Prix Warszawy. Drugi jest Grek Angelos Touloupis, a trzecie miejsce ex aequo zajmują Jarosław Skrzyczyński, Wojciech Wojcianiec i Annelies Vorsselmans.PKO Bank Polski patronuje także zawodom z cyklu CAVALIADA Future – konkurencja dla najmłodszych. Liderką w kategorii Mini jest Katarzyna Zawadzka, a w kategorii Midi najlepsza jest Julia Peszek, która wygrywała już dwa razy – w Warszawie i Poznaniu. Zwycięzcy rywalizacji mogą liczyć na wyjątkowe nagrody niespodzianki – akcesoria jeździeckie przygotowane przez bank we współpracy z firmą Torpol.

Halowy Puchar Polski w Powożeniu

Ważną częścią zawodów jest konkurs powożenia. Ranking Halowego Pucharu Polski zdominował zawodnik LKS Sokół Kunowo Piotr Mazurek. Na swoim koncie ma aż trzy zwycięstwa i 33 punkty. Drugie miejsce zajmuje Bartłomiej Kwiatek, a trzecie debiutujący na zawodach Aleksander Fularczyk.

– Moim marzeniem było wystartować zaprzęgiem w tym cyklu, jednak nie sądziłem, że nastąpi to tak szybko. Z niecierpliwością czekam na Sopot, szczególnie dlatego, że Ergo Arena leży nieopodal mojej rodzinnej miejscowości, gdzie trenuję i mieszkam. Jestem przekonany, że będę miał tutaj wyjątkowy doping Kaszubów, którzy zadeklarowali swoją obecność – mówi 21-letni Aleksander Fularczyk, który od wielu lat pojawiał się na CAVALIADA Tour jako kibic.

Konkursy specjalne

Podczas zawodów CAVALIADA niezwykłe emocje będą towarzyszyć konkursom specjalnym. W „Potędze Skoku” wystąpią zawodnicy, którzy mają doświadczenie w pokonywaniu murów o wysokości ponad 2 m. Do tego grona należą m.in. Marek Lewicki, Łukasz Brzóska i Mateusz Kiempa a także Andrius Petrovas oraz Władimir Bielecki. W konkursie „Speed and Music” mocną faworytką będzie amazonka z Austrii Jennifer Jaritz, która w grudniu w pięknym stylu wygrała tę konkurencję w Poznaniu. W Sopocie emocji nie zabraknie!
Sponsorem głównym zawodów CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski, od lat popularyzujący zakorzenione w narodowej tradycji jeździectwo, wzmacniając jego znacznie na arenie międzynarodowej. Bank jest jednym z ważniejszych w kraju promotorów sportu propagującym zdrowy styl życia, m.in. prowadzi autorski program biegowy „PKO Biegajmy razem”, a od 2019 roku jest sponsorem tytularnym PKO Ekstraklasy.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski