Dziecięca oferta w PKO Banku Polskim

  • PKO Junior to kompleksowa oferta finansowo-edukacyjna PKO Banku Polskiego dla najmłodszych: konto, karta płatnicza, rachunek oszczędnościowy, ubezpieczenie i edukacja ekonomiczna w jednym miejscu.
  • Przez prawie 11 lat z oferty PKO Junior skorzystało w sumie 760 tys. najmłodszych klientów. Na dziecięcych kontach w PKO Banku Polskim jest obecnie ponad 2 mld zł.
  • Dzieci mają do dyspozycji również aplikację i serwis internetowy PKO Junior.
  • PKO Bank Polski prowadzi szerokie działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży: za pośrednictwem kanałów zdalnych, w tym aplikacji PKO Junior, za pomocą SKO oraz podczas lekcji i spotkań prowadzonych w szkołach w całej Polsce.

PKO Bank Polski ma kompleksową ofertę finansowo-edukacyjną skierowaną do najmłodszych i młodzieży, na którą składają się: konta, rachunki oszczędnościowe, aplikacja mobilna, serwis transakcyjny, ubezpieczenie oraz szereg działań z zakresu edukacji ekonomicznej. Najważniejszym elementem oferty PKO Junior jest PKO Konto Dziecka, którego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe. Przez prawie 11 lat z oferty PKO Junior skorzystało w sumie 760 tys. dzieci. Na dziecięcych kontach w PKO Banku Polskim (PKO Konto Dziecka, Pierwsze Konto Oszczędnościowe poniżej 13. r.ż., konta SKO uczniów) jest obecnie ponad 2 mld zł. PKO Bank Polski stawia też na edukację finansową dzieci i młodzieży, m.in. zapraszając na warsztaty w ramach projektu Kasa z klasą. Bank zajął pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu Złoty Bankier w kategorii “konto dla dziecka”.

– Przy pracach nad usługami i ofertą PKO Banku Polskiego dla dzieci i młodzieży kierujemy się przede wszystkim oczekiwaniami i potrzebami najmłodszych klientów i ich rodziców. To właśnie one wskazują, że możliwość wyboru dopasowanych produktów i usług w jednym miejscu jest najbardziej ceniona. Taka właśnie jest oferta PKO Banku Polskiego, która zapewnia wszystkie elementy potrzebne, aby bezpiecznie wprowadzić dziecko w świat finansów. Konto, aplikacja, serwis transakcyjny, rachunek oszczędnościowy, ubezpieczenie oraz, tak ważna w dzisiejszym świecie, edukacja. Ale to nie wszystko. Pracujemy nad dalszym rozwojem funkcji płatniczych oraz dostępnością rachunków walutowych i usług pozabankowych odpowiadających na potrzeby najmłodszych. Liczba dzieci, które skorzystały dotąd z oferty PKO Junior i SKO łącznie przekracza 1 mln. To dowód na to, że jako rodzice podchodzimy do edukacji ekonomicznej naszych pociech coraz bardziej świadomie – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Pionu Klienta Detalicznego w PKO Banku Polskim.

PKO Junior: konto, aplikacja i serwis transakcyjny w jednym miejscu

Dla dzieci PKO Bank Polski oferuje PKO Konto Dziecka oraz kartę debetową Visa Junior. Rachunek jest darmowy, a oprocentowanie wynosi 5 proc. w skali roku do wysokości salda na rachunku 2,5 tys. zł. Obsługa karty jest bezpłatna, a użytkownik może wybrać 1 z 30 dostępnych wizerunków kart. Do 30 czerwca obowiązuje promocja, w ramach której za otwarcie PKO Konta Dziecka i karty PKO Junior można otrzymać nawet 200 zł do wykorzystania na Allegro. Szczegóły promocji znajdują się na stronie: https://www.pkobp.pl/klient-indywidualny/konta/konto-dla-dziecka
Dziecko może korzystać z aplikacji oraz serwisu internetowego PKO Junior. Rodzice mają podgląd i sprawują pełen nadzór nad finansami dziecka w serwisie internetowym iPKO.
Dziecko w aplikacji i serwisie może zarządzać swoim kontem i dzięki dostępnym funkcjom uczy się stawiać pierwsze kroki w bankowości pod okiem dorosłych:
· inicjuje polecenia przelewu w telefonie,
· zakłada wirtualne skarbonki i określa cel, na jaki zbiera pieniądze,
· korzysta z kalkulatora, który pozwala obliczyć, ile potencjalnie można zaoszczędzić, uwzględniając wysokość i regularność wpłat oraz aktualne oprocentowanie,
· inicjuje doładowanie telefonu,
· widzi przyznane przez rodziców nagrody za wykonane zadania.
W ubiegłym roku, działająca od roku 2016, aplikacja mobilna dla dzieci PKO Junior zyskała nowy wygląd i łatwiejsze logowanie: PIN-em, przez odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy, a także lepszą nawigację m.in. wygodniejszy ekran startowy i wyszukiwanie funkcji w dolnym menu. Wzmocnione też zostały niewidoczne dla użytkownika elementy związane z bezpieczeństwem.
PKO Bank Polski pracuje nad rozwojem aplikacji PKO Junior, planuje jej sukcesywne rozwijanie i rozbudowywanie m.in. nowy wygląd ekranów i wprowadzenie płatności telefonem BLIK, równocześnie pracuje nad nowym profilem rodzica w kanałach zdalnych.

PKO Bank Polski dla młodzieży

PKO Konto dla Młodych to oferta skierowana dla osób od 13 roku życia. Młodzież na co dzień korzysta z nowych technologii, dlatego rachunek obsługiwany jest całkowicie przez internet i aplikację mobilną. Dzięki aplikacji IKO można wygodnie np. sprawdzić stan swojego konta, płacić w sklepach i internecie za pomocą BLIKA, płacić telefonem używając BLIKA zbliżeniowego (dotyczy telefonów z system Android), wykonać szybki przelew na numer telefonu, czy wysłać do rodzica prośbę o przelew, gdy na koncie zabraknie pieniędzy. Z PKO Konta dla Młodych można korzystać bez opłat – prowadzenie rachunku oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są bezpłatne. Rodzic, który również jest klientem PKO Banku Polskiego ma wgląd w swoim systemie bankowości internetowej iPKO i aplikacji IKO do transakcji realizowanych przez dziecko. Do konta wydawana jest karta debetowa z funkcją wielowalutową. Ponadto można zamówić kartę do konta z wybranym wizerunkiem z galerii kart PKO w tym Galerii Oficjalnych Kart Ekstraklasy.
Do 30 czerwca obowiązuje promocja, w ramach której po otwarciu konta i wpisaniu hasła promocji, klient otrzyma w każdym z pierwszych 6 miesięcy zwrot na konto w wysokości 5 proc. transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą VISA wydaną do konta. Maksymalna kwota zwrotu miesięcznie to 50 zł, a szczegóły promocji znajdują się na stronie: https://www.pkobp.pl/klient-indywidualny/konta/konto-dla-mlodych#bd-col-9846fb0b7785-an-60745

Oszczędzanie z PKO Bankiem Polskim

Dzieci i młodzież mogą rozpocząć oszczędzanie na swoim Pierwszym Koncie Oszczędnościowym, które może być oprocentowane do 8 proc. w skali roku do 10 tys. zł przy systematycznym oszczędzaniu. Rachunek jest zasilany z dowolnego rachunku bankowego. Konto premiuje systematyczność i stałość w oszczędzaniu. Warunkiem uzyskania bonusu jest systematyczne realizowanie wpłat od 20 do 1000 zł oraz brak wypłat w okresie oszczędzania.

Test Wiedzy Ekonomicznej

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego są kompleksowym programem edukacji finansowej w Polsce, który ma już 90 lat. Uczestniczą w nim uczniowie w wieku od 5 do 13 lat, a umowę o prowadzenie SKO w PKO Banku Polskim podpisało aż 4,5 tys. szkół podstawowych. SKO w obecnej formie jest cyfrowe, nowoczesne i obejmuje wszystkie ważne dla dzieci i młodzieży tematy: finanse, oszczędzanie, ekologię, zdrowy tryb życia, pierwszą pomoc i cyberbezpieczeństwo. Już po raz czwarty, zarówno uczniowie szkół uczestniczących w SKO, jak i wszyscy chętni (również dorośli) mogą sprawdzić swoją wiedzę za pomocą internetowego Testu Wiedzy Ekonomicznej. W sumie we wszystkich edycjach wykonano ponad 230 tysięcy testów. Test sprawdza i utrwala wiedzę z szeroko pojętych finansów, ekologii i cyberbezpieczeństwa. Test dla wszystkich chętnych dostępny jest m.in. na stronie: https://www.pkobp.pl/test-sko/

Edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży

W maju br. PKO Bank Polski udostępnił stronę internetową, która wspiera rodziców w nauczaniu dzieci m.in.: o finansach, oszczędzaniu i cyberbezpieczeństwie. Na stronie zebrano wszystkie materiały edukacyjne, w tym powstałe w ramach SKO, w jednym miejscu. Znajdują się tam filmy, artykuły, propozycje zabaw i gier dopasowane do wieku dziecka. Wszystkie materiały zostały przygotowane we współpracy ze specjalistami w danych dziedzinach. Link do strony: https://www.pkobp.pl/klient-indywidualny/twoje-potrzeby/dzieci/wsparcie-w-edukowaniu-najmlodszych
W ramach projektu Kasa z klasą pracownicy PKO Banku Polskiego prowadzą w szkołach interaktywne zajęcia wg scenariuszy lekcyjnych zgodnych z podstawą programową przedmiotu „Biznes i zarządzanie”. W programie udział biorą uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych i średnich. Uzupełnieniem lekcji są zajęcia z wykorzystaniem gogli VR – pozwalają młodzieży na wcielenie się w różne postacie i wykonywanie określonych zadań związanych z zarządzaniem budżetem domowym. Pilotaż programu wystartował wiosną. Do tej pory w lekcjach wzięło udział ponad 4100 uczniów.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski