Dzień Biznesmena – VeloBank wspiera przedsiębiorców w zielonej transformacji

W Polsce każdego dnia powstaje ok. 1000 firm, większość z nich na co dzień mierzy się z wyzwaniami wynikającymi z konieczności obniżania emisyjności biznesu. VeloBank ułatwia firmom zrównoważone bankowanie, oferując nie tylko atrakcyjne warunki prowadzenia rachunku, ale też finansowanie i kompleksowe doradztwo oraz rachunek z cashbackiem.

Szybki cashback i rachunek na selfie

W ostatnich tygodniach VeloBank rozszerzył swoje cyfrowe portfolio o udogodnienie w zakładaniu rachunku firmowego dla jednoosobowych działalności gospodarczych (JDG). Rachunek VeloKonto Firma klienci mogą założyć całkowicie zdalnie, m.in. za pomocą weryfikacji poprzez selfie. Ofertę wyróżnia prosty proces wnioskowania online i niskie opłaty. VeloKonto Firma jest nie tylko proste w założeniu, ale także ma łatwe do spełnienia warunki, które umożliwiają eliminację opłaty miesięcznej za rachunek. Wystarczy, że przedsiębiorca zrealizuje 1 przelew do ZUS na min. 300 zł miesięcznie lub zapewni wpływy zewnętrzne (spoza VeloBanku) na rachunek na kwotę min. 5 000 zł, a bank nie pobierze opłaty za prowadzenie konta. Karta debetowa Mastercard Business Card wydawana do rachunku firmowego jest bezpłatna jeśli w ciągu miesiąca użytkownik wykona nią transakcje bezgotówkowe na 300 zł. Bezpłatne są również przelewy elektroniczne do Urzędu Skarbowego oraz wydanie karty do rachunku czy wypłaty z bankomatów firmy Planet Cash. VeloBank nie pobiera też prowizji za przewalutowanie transakcji dokonanej w walucie innej niż waluta rozliczeniowa karty.

Do dopełnienia formalności związanych z założeniem VeloKonta Firma potrzebny jest jedynie NIP i REGON, dowód osobisty oraz urządzenie, które pozwoli na nagranie twarzy przy dobrym oświetleniu. Cały proces wnioskowania może odbyć się online, klient nie musi na żadnym etapie pojawiać się fizycznie w banku, bo kartę do rachunku otrzyma pocztą.

Ponadto już wkrótce aktywni klienci firmowi będą mogli liczyć na atrakcyjny cashback – do nawet 700 zł miesięcznie i 1000 zł w trakcie trwania całej promocji[1]. Warunkami będą tu otwarcie VeloKonta Firma, utrzymanie średniego salda na poziomie minimum 3000 zł, wykonanie przynajmniej jednego przelewu w miesiącu do ZUS i US z omawianego rachunku.

VeloBank wspiera biznes w drodze po fundusze na transformację

2023 rok upływa pod znakiem kryzysu surowcowego. Z jego skutkami mierzyć muszą się nie tylko gospodarstwa domowe, ale przede wszystkim mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Kryzys na rynkach energetycznych doprowadził do przedstawiania przedsiębiorcom ofert na zakup energii z cenami indeksowanymi giełdowo. W samym tylko wrześniu 2023 r. działalność w kraju rozpoczęło ponad 29 tys. firm[2], dla większości z nich to właśnie zakup nośników energii stanowi największe wyzwanie. Dlatego VeloBank zawarł w swojej ofercie Kredyt Ekologiczny, który umożliwia finansowanie aż do 100% wartości nakładów inwestycyjnych netto. Kredyt przeznaczony może być na modernizację lub zakup nowej infrastruktury, która pozwala obniżyć zużycie energii, np. zakup maszyn i urządzeń, termomodernizację budynków i budowli czy Odnawialne Źródła Energii.  Co więcej, kredyt może łączyć się z dopłatą w formie premii ekologicznej z BGK, która zmniejszy kwotę kapitału do spłaty. Co istotne bank nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę w wysokości premii ekologicznej. Ubiegający się o dodatkowe środki przedsiębiorcy mogą liczyć na fachową pomoc i wsparcie ekspertów w dziedzinie obsługi bankowej oraz finansowania potrzeb inwestycyjnych dla firm.

Firmy często wpisują w swoje cele biznesowe realizację strategii ESG, co jest bliskie VeloBankowi, który ma w swojej ofercie również kredyt Velo-Elektyk (RRSO 15,47%). Można nim sfinansować zakup samochodu elektrycznego, hybrydy lub auta wodorowego.Dzięki ofercie w VeloBanku mogą sfinansować zakup zarówno używanego, jak i nowego pojazdu dla firm do kwoty 850 tys. zł.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 15,47%. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.04.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie. Udzielenie kredytu uzależnione jest od wyniku badania i oceny zdolności kredytowej.

Szczegóły oferty VeloElektryk można znaleźć: https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/veloelektryk.html

Szczegóły oferty VeloKonto Firma znajdują się: https://www.velobank.pl/firmy/rachunki/velokonto-firma.html.

[1] Promocja trwa do 29 lutego 2024 r.

[2] Źródło danych: Nowe firmy w Polsce w 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017,2016, 2015, 2014, 2013 i 2012 roku (coig.com.pl)

ŹRÓDŁOVeloBank