epay Polska wprowadza Karty Prezentowe Visa

Do sprzedaży trafiły Karty Prezentowe, umożliwiające realizację transakcji bezgotówkowych na całym świecie, we wszystkich punktach oznaczonych logo VISA. Działają na zasadzie kart przedpłaconych i są oferowane w dwóch nominałach – 100 oraz 200 zł. Po zarejestrowaniu Karty na specjalnej stronie internetowej, zyskuje się także możliwość dokonywania płatności w sklepach internetowych. Karty można nabywać w salonach prasowych Relay, Inmedio oraz 1-minute. Wydawcą Kart jest Euronet 360 Finance Ltd.

Kluczowymi atutami Kart Prezentowych Visa są łatwość użytkowania oraz ich dostępność. Można je traktować jako alternatywę dla tradycyjnych form płatności do użytku własnego, ale i środków przekazywanych bliskim jako prezent.

Karty Prezentowe Visa przeznaczone są do transakcji bezgotówkowych. W przypadku chęci wykorzystania karty do transakcji w Internecie, konieczna jest jej wcześniejsza rejestracja. Odbywa się ona na dedykowanej stronie internetowej kartaepay.pl, gdzie możliwe jest również sprawdzanie aktualnego salda, historii transakcji, a także zablokowanie Karty w przypadku kradzieży bądź jej zgubienia. Karty nie posiadają nadrukowanego imienia ani nazwiska posiadacza, dlatego przed wykonaniem pierwszego zakupu należy upewnić się, że podpis użytkownika został umieszczony na jej rewersie. Podpis jest metodą autoryzacji transakcji w przypadku zakupów w punktach handlowych.

– Zainteresowanie alternatywnymi formami płatności bezgotówkowych stale rośnie, dlatego postanowiliśmy stworzyć produkt, który będzie najłatwiejszą rynkową odpowiedzią na nie. To Karta umożliwiająca dokonywanie transakcji w sklepach stacjonarnych i internetowych. Pracując nad produktem, przeanalizowaliśmy dokładnie potrzeby klientów, a także obowiązujące regulacje, dzięki czemu udało nam się stworzyć produkt dający  kilkanaście możliwości zastosowania przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa – mówi Izabela Bagłaj, Business Development Manager w epay Polska.

Karty Prezentowe Visa można zakupić w dowolnym punkcie sieci Relay, Inmedio oraz 1-minute. Jednorazowa opłata za wydanie Karty Prezentowej Visa wynosi 10 zł – a cena zakupu Karty wynosi łącznie odpowiednio 110 zł lub 210 zł zależnie od wybranego nominału. Późniejsze transakcje za jej pośrednictwem nie są objęte żadnymi opłatami. Karta jest aktywowana w momencie zakupu, zaś jej użytkownikiem może być dowolna osoba, której podpis zostanie złożony na odwrocie Karty, bez względu na to kto zakupu dokonał.

Karty Prezentowe Visa nie posiadają możliwości doładowania oraz dostępu do transakcji gotówkowych, w tym wypłaty z bankomatu.

Szczegółowe informacje nt. Kart oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej https://www.kartaepay.pl. Za dystrybucję Kart odpowiada firma epay Polska, dywizja należąca do Euronet Worldwide, od kilku lat działająca m.in. na rynku kart przedpłaconych, posiadająca w swojej ofercie kilkanaście rodzajów Kart Prezentowych najbardziej znanych marek w Polsce, dostępnych w ponad 2800 punktach sprzedaży w całym kraju.

źródło: epay Polska