Gerda Broker otwiera nowe oddziały w miastach atrakcyjnych dla biznesu

Gerda Broker, firma świadcząca usługi w sektorze doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych, otworzyła nowe oddziały w Rzeszowie i Wrocławiu. Oba miasta są znane z dbałości o rozwój kapitału ludzkiego oraz budowy znakomitej atmosfery dla inwestorów. Gerda Broker zamierza wspomóc miejscowe przedsiębiorstwa m.in. poprzez doradztwo przy emisji obligacji korporacyjnych.

W najnowszym rankingu miejsc atrakcyjnych dla biznesu miesięcznika „Forbes”, Wrocław zajął trzecie miejsce wśród polskich miast zamieszkałych przez więcej niż 300 000 mieszkańców, zaś Rzeszów zwyciężył w kategorii miast od 150 000 do 300 000 mieszkańców. Coroczny ranking „Forbesa” i Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej (COIG) tworzony jest w oparciu o wskaźnik przyrostu liczby firm w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. W mieście zarządzanym przez Rafała Dutkiewicza powstało 2,85 firm w przeliczeniu na 1000 mieszkańców (wynik stolicy to 5,06 firm, zaś Poznania – 4,19). Z kolei w Rzeszowie wskaźnik ten wyniósł 2,28 (sklasyfikowana na drugim miejscu Gdynia zanotowała przyrost w skali 1,36*).

Zarówno wysokie miejsca w rankingu „Forbesa”, jak również inne dostępne dane badawcze potwierdzają, że stolice Podkarpacia i Dolnego Śląska budują znakomitą atmosferę dla inwestorów. Przychylność tych miast wobec przedsiębiorców zachęca do przedstawienia oferty lokalnym firmom i otwarcia nowych oddziałów właśnie w tych ośrodkach – mówi Łukasz Lefanowicz, prezes Gerda Broker.

Gerda Broker zamierza wspomóc miejscowych przedsiębiorców poprzez doradztwo przy emisji obligacji, które nie tylko chronią przed spodziewanym wzrostem kosztu pieniądza w perspektywie powrotu inflacji, ale również stanowią alternatywne źródło finansowania dla przedsiębiorstw mających trudności z pozyskaniem kredytu bankowego – Przed spółkami z Podkarpacia i Dolnego Śląska otwierają się zupełnie nowe możliwości biznesowe, związane z szybkim rozwojem regionów. Rozwój działalności firm może spowodować wzrost zainteresowania nowymi sposobami finansowania bieżącej działalności oraz inwestycji. Korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw może okazać się emisja obligacji korporacyjnych. Jest to obszar, w którym mamy największe doświadczenie – dotychczas doradzaliśmy prawie 20 firmom przy emisji obligacji na łączną kwotę ok 60 mln zł – podsumowuje Łukasz Lefanowicz.

Celem Gerda Broker jest również dotarcie do klientów indywidualnych aglomeracji, którzy poszukują usług niezależnego doradcy. Firma oferuje mieszkańcom Rzeszowa i Wrocławia kompleksowe doradztwo finansowe oraz możliwość lokowania pieniędzy w innowacyjne inwestycje alternatywne – condohotele czy starannie wyselekcjonowane grunty.

Nowe oddziały Gerda Broker mieszczą się na 13 piętrze biurowca Sky Tower przy ulicy Gwiaździstej 66 we Wrocławiu oraz w kamienicy przy ulicy Grunwaldzkiej 28 w Rzeszowie.

*http://www.forbes.pl/ranking-miast-atrakcyjnych-dla-biznesu-efekt-kuli-sniegowej,artykuly,195054,1,2.html

źródło: GERDA BROKER