Getin Bank podnosi oprocentowanie lokat

Getin Bank podnosi oprocentowanie pięciu lokat  oraz przedłuża oprocentowanie „Lokaty na Nowe Środki”, które – nawet do 5,5% – należy do najbardziej atrakcyjnych na rynku. Nowe stawki obowiązują od 27 maja 2022 roku.

Getin Bank podniósł oprocentowanie następujących lokat:

  1. Lokata Mobilna Na Start – do 5%,
  1. Lokata Mobilna – do 2%,
  2. Lokata Rentierska – do 4,5%,
  3. Lokata Tradycyjna – do 2,75%

Natomiast bez zmian pozostało oprocentowanie oraz warunki następujących lokat:

  1. Lokata EKO na Nowe Środki – 5% do 400 tys zł.
  2. Lokata na Nowe Środki – do 5,5%.

Najatrakcyjniej przedstawia się Lokata na Nowe Środki, gdzie oprocentowanie dla nowych środków w wysokości do 180 000 zł wynosi 4,5% dla trzech miesięcy, 5% dla sześciu miesięcy oraz 5,5% dla 12 miesięcy. W jednej edycji promocji klient może łącznie posiadać nie więcej niż pięć lokat z oprocentowaniem promocyjnym w każdym okresie lokowania, czyli w sumie nie więcej niż 15 lokat w tej edycji. Minimalna kwota lokaty z oprocentowaniem promocyjnym to 5 000 zł, natomiast kwota maksymalna to 180 000 zł. Klient, aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania, nie musi posiadać Konta Osobistego w Getin Banku. Oferta trwa od 27 maja do 22 czerwca 2022 roku.

Równie ciekawie przedstawia się oferta Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym – najlepszego konta oszczędnościowego według portalu bankier.pl. Klienci mogą do niej przystąpić od 27 maja do 22 czerwca 2022 roku. Oprocentowanie środków do wysokości 400 000 zł to 5% w skali roku, natomiast oprocentowanie środków powyżej tej kwoty oraz po zakończeniu oferty specjalnej jest zgodne z z oprocentowaniem podstawowym w Tabeli oprocentowania Kont Osobistych oraz Kont Oszczędnościowych.

Aby skorzystać z powyższych ofert, konieczne jest wyrażenie zgód marketingowych.

Getin Bank nieustannie zachęca do korzystania z bankowości mobilnej, co przełożyło się na atrakcyjne warunki lokat zakładanych przy wykorzystaniu tego kanału bankowości. Oprocentowanie środków, zdeponowanych na Lokacie Mobilnej na Start na dwa miesiące, to aż 5% w skali roku, w porównaniu z 3,5% do tej pory.  Bez zmian pozostały natomiast pozostałe warunki: minimalna kwota lokaty w wysokości 1 000 zł, oraz kwota maksymalna w wysokości 50 000 zł. Lokatę można założyć tylko raz w ciągu 30 dni od dnia aktywacji Bankowości Mobilnej.

Obecni klienci Banku mogą również skorzystać z Lokaty Mobilnej, na której można zdeponować środki na wyższy procent. Oprocentowanie lokaty 6-miesięcznej zostało podniesione do 2% w skali roku, z 1,5%. Minimalna kwota lokaty to 1 000 zł, natomiast kwota maksymalna to 50 000 zł. Klient korzystający z tej oferty może posiadać tylko jedną aktywną Lokatę Mobilną lub Lokatę Mobilną na Start.

Promowane jest także lokowanie środków na dłuższy okres, stąd nowe warunki Lokaty Rentierskiej: możliwość zdeponowania środków na okres 36 miesięcy na 4,5% w skali roku oraz 3,5%  w skali roku dla środków zdeponowanych na 24 miesiące, lub 2,7%  w skali roku na 18 miesięcy.

Lokata Rentierska jest lokatą nieodnawialną, dostępną wyłącznie dla Klientów z Kontem Osobistym Noble, Rachunkiem Osobistym Noble Bank lub z Kontem Osobistym Noble Private Banking. Minalna kwota lokaty 150 000 zł, a likwidacja lokaty skutkuje obniżeniem oprocentowania do 0,10%.

Wzrosło także oprocentowanie środków na Lokacie Tradycyjnej. W przypadku lokat na 18 miesięcy to 2,75% w skali roku; w przypadku 12 miesięcy – 2% w skali roku, w przypadku sześciu miesięcy – 1,8% w skali roku. Bez zmian pozostało oprocentowanie lokaty 3-miesięcznej – 1% w skali roku. Minimalna kwota lokaty to 5 000 zł, bez maksymalnego limitu.

ŹRÓDŁOGetin Noble Bank