ING uruchomił pierwszą aplikację biznesową w chmurze obliczeniowej

ING realizuje strategię przejścia na rozwiązania chmurowe i jako pierwszy bank w Polsce uruchomił w chmurze obliczeniowej kluczową aplikację biznesową wspierającą wszystkie procesy kredytowe. Aplikacja obsługuje ponad milion zapytań dziennie.  

Rozwiązania chmurowe w ING to jeden z kluczowych elementów strategii technologicznej, która zakłada powszechne wykorzystanie modelu multi-cloud, otwartych standardów oraz natywnych mechanizmów. Transformacja i migracja aplikacji biznesowych do chmury obliczeniowej są ważnym obszarem instytucji finansowych – niosąc wiele korzyści biznesowych, jak i technologicznych. Przekłada się to nie tylko na zwiększenie elastyczności, szybkości reakcji na potrzeby naszych klientów czy skrócenie czasu wprowadzania nowych produktów na rynek, ale także na skalowalność biznesu i bezpieczeństwo. – powiedział Sławomir Soszyński, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za Pion Tech i bezpieczeństwo IT.

Pierwszą aplikacją, którą ING przeniósł do chmury obliczeniowej, jest aplikacja wspierająca wszystkie procesy kredytowe banku. Wykorzystuje ona setki reguł biznesowych, dzięki którym możliwa jest szczegółowa analiza danych, podjęcie decyzji dotyczących udzielenia  kredytów oraz przygotowanie ofert kredytowych, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Tego typu rozwiązania wpływają na poprawę efektywności usług i zwiększają sprawność realizacji procesu kredytowego.

ŹRÓDŁOING Bank Śląski