Kredyty hipoteczne oparte o WIRON w ING – wznowienie oferowania hipotek ze zmiennych oprocentowaniem

ING Bank Śląski wznawia sprzedaż kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem. Kredyty będą  oparte o wskaźnik referencyjny WIRON 1M Stopa Składana. Oferta obowiązuje dla wniosków kredytowych składanych od 26 czerwca 2023 r.

Klienci, którzy zawnioskują o kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim od 26 czerwca 2023r., będą mogli wybrać oprocentowanie zmienne oparte o wskaźnik referencyjny WIRON 1 M Stopa składana. Oprocentowanie będzie składało się z:

  • wskaźnika referencyjnego WIRON 1M Stopa Składana
  • marży banku.

W związku z konstrukcją oprocentowania zmiennego opartego o WIRON 1M Stopa Składana harmonogram spłat klienta będzie zmieniał się co miesiąc i uwzględniał zmieniającą się wysokość wskaźnika. Przekłada się to na inną wysokość raty w każdym miesiącu.

WIRON 1M Stopa Składana jest ustalany zgodnie z Regulaminem Rodziny Indeksów Składanych WIRON. Administratorem wskaźnika jest GPW Benchmark SA z siedzibą w Warszawie. Więcej o aktualnej wartości oraz sposobie opracowywania wskaźnika WIRON na stronie administratora: https://gpwbenchmark.pl/

W ofercie ING nadal będą dostępne kredyty hipoteczne z okresowo stałą stopą. Oprocentowanie stałe obowiązuje w okresie 60 miesięcy od dnia uruchomienia (wypłaty) kredytu hipotecznego lub jego pierwszej transzy. Po tym czasie klient będzie miał możliwość skorzystania z nowej propozycji oprocentowania stałego na kolejne 5 lat. Jeżeli nie zdecyduje się na kontynuowanie oprocentowania okresowo stałego to dalszy okres kredytowania będzie objęty oprocentowaniem zmiennym składającym się ze wskaźnika referencyjnego WIRON 1M Stopa Składana i marży banku.

Dzięki tej zmianie Bank realizuje założenia Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych dla procesu zastąpienia WIBOR-u przez WIRON.

Więcej o wskaźnikach referencyjnych tu:

www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/wskazniki-referencyjne

Więcej o kredytach hipotecznych ING tu:

Wróć na ing.pl – Kredyt hipoteczny | ING Bank Śląski

ŹRÓDŁOING Bank Śląski