Laptop z rabatem i plecak w tanim kredycie do szkoły

Nadszedł szczyt sezonu kompletowania szkolnych wyprawek. Sklepowe półki są już pełne kolorowych zeszytów, kredek, plecaków czy piórników. Nowy rok szkolny to zazwyczaj o 1000 zł mniej w portfelach rodziców. Wielu z nich szuka zatem kredytu. Odpowiedź Credit Agricole na te potrzeby to obniżony do 3 proc. kredyt gotówkowy.

Średnio 1257 zł wydali na początku roku szkolnego 2014/2015 rodzice na zaspokojenie potrzeb dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej, gimnazjum, średniej lub zawodowej – wynika z raportu CBOS*. Za sprawą reformy rządowej rodzice dzieci w szkołach podstawowych i gimnazjach do wyprawki nie muszą już doliczać podręczników, ale wciąż skompletowanie wszystkich artykułów szkolnych to wydatek, który może znacznie obciążyć domowy budżet.

Bank Credit Agricole zaproponował rodzicom niskooprocentowany kredyt gotówkowy oraz wiele rabatów w Klubie Rabatowym, także na przybory szkolne.

W promocji kredytu gotówkowego „Z hukiem obniżamy oprocentowanie!” wynosi ono nominalnie do 5 proc. Może jednak spaść nawet do 3 proc. dla aktywnych klientów banku, którzy mają lub otworzą konto z deklaracją wpływu min. 1500 zł oraz przeniosą z innego banku lub SKOK-u przynajmniej jeden kredyt. Nominalne oprocentowanie kredytu będzie wynosiło 4 proc. dla klientów, którzy spełnią jeden z powyższych założeń (np. otworzą konto w banku).

Według aktualnych (czerwcowych) danych NBP, rynkowa średnia oprocentowania nominalnego dla kredytów konsumpcyjnych wynosi 8,5 proc. Kredyty konsumpcyjne są obecnie znacznie bardziej dostępne również ze względu na niższe stopy procentowe i poprawę sytuacji na rynku pracy
w Polsce.

Zbliżający się początek roku szkolnego już tradycyjnie jest okresem wzmożonego zainteresowania kredytami gotówkowymi. Dodatkowo ważnym elementem wzrostu w tym roku jest poprawa koniunktury gospodarczej, spadek bezrobocia, wzrost płac i pozytywne perspektywy na najbliższe lata – mówi Bogumiła Polak, dyrektor Departamentu Zarządzania Segmentami i Produktami w banku Credit Agricole.

Po artykuły szkolne z rabatem

Elementy szkolnej wyprawki można kupić taniej z kartami Credit Agricole. Klub Rabatowy przygotował dla rodziców specjalną ofertę na nowy rok szkolny.

W sklepie internetowym Merlin.pl na artykuły szkolne można dostać 10 proc. rabatu. Promocją objęte są m.in. plecaki, przybory szkolne, artykuły papiernicze czy różnego rodzaju pomoce naukowe.

Książki, które mogą być pomocne w szkole, można kupić aż o 35 proc. taniej w Wydawnictwie Znak. Z kolei pasjonaci e-booków mogą liczyć na rabat w wysokości 30 proc. w księgarni internetowej Woblink.

Na początku roku szkolnego wzrasta popyt na komputery i laptopy, które w sklepie RTV EURO AGD można nabyć o 10 proc. taniej (oferta obowiązuje od 17 sierpnia do końca września). Sklep Komputronik na smartfony Huawei ASCEND P8 Lite oraz tablety Samsung Galaxy 3 Lite VE 7.0 8GB 3G proponuje 10 proc. rabatu.

Z kolei chętni na kursy językowe zapłacą o 200 zł mniej w szkołach językowych Speak Up.

Oferta Klubu Rabatowego „Wesoły powrót do szkoły” potrwa do końca września.

Klubem Rabatowym objęte są wszystkie karty płatnicze wydawane przez Credit Agricole Bank Polska oraz karta partnerska RTV EURO AGD. Liczba punktów handlowo – usługowych, w których klienci banku mogą dokonać zakupu ze zniżką, sięga 10 000, co sprawia, że jest on największym programem tego typu w kraju.

* Wydatki rodziców na edukację dzieci w roku szkolnym 2014/2015: http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2014/K_147_14.PDF

źrodło: Credit Agricole