Mobilny Wpłatomat najlepszą usługą w konkursie Dobry Wzór 2015

Przedsiębiorca, który chce bezpiecznie i wygodnie wpłacić firmowy utarg, dzięki Idea Bankowi może za pomocą aplikacji mobilnej zamówić specjalne auto, by w wybranym przez siebie miejscu i czasie zdeponować gotówkę. Mobilny Wpłatomat zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Usługi” w konkursie Dobry Wzór 2015.

Konkurs „Dobry wzór” organizowany od 1993 r. przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, nagradza najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Zgłoszenia oceniane są w 7 kategoriach: sfera domu, sfera pracy, sfera publiczna, sfera usług, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowań oraz nowe materiały. Nagrodą dla zwycięzców jest znak i certyfikat Dobry Wzór, udział w wystawie oraz publikacja na łamach katalogu.

Zwycięska usługa Idea Banku w postaci Mobilnego Wpłatomatu, to nie tylko „designerskie” auto z wbudowanym wpłatomatem zamawiane przez aplikację, ale także proste rozwiązanie problemów przedsiębiorców związanych  z utargiem. Badania Idea Banku pokazały, że 80 proc. przedsiębiorców dostarcza gotówkę do banku osobiście, tracąc na to nawet godzinę dziennie, a blisko 40 proc. podróżuje z utargiem już po zmroku. Samodzielny transport środków pochłania czas oraz wiąże się z ryzykiem i dodatkowymi kosztami.

System zamówień Mobilnego Wpłatomatu oparty jest na aplikacji mobilnej – klient może zarezerwować auto z wyprzedzeniem lub przywołać je w dowolnym momencie, a czas oczekiwania na przyjazd pojazdu wynosi około 30 minut w miarę jego dostępności. Wszystkie operacje są natychmiast księgowane na rachunku. Co ważne, usługa realizowana jest nieodpłatnie. Obecnie, w Warszawie dostępne są trzy tego typu auta. Bank planuje w ciągu miesiąca rozszerzyć usługę o kolejne miasta – Wrocław i Poznań.

To pomysł odkrywczy, przynoszący realne korzyści, a przy tym realizowany niedużymi środkami. Zapewnia  bezpieczeństwo przekazywania gotówki do banku bez ponoszenia kosztów konwoju. Ze względu na dużą liczbę podmiotów obracających gotówką usługa ma potencjał dynamicznego rozwoju – podano w uzasadnieniu jury konkursu.

Laureaci zostali wyłonieni podczas uroczystej gali, która miała miejsce w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.  Jury przyznało 15 nagród. W tym roku do konkursu zgłoszono 166 produktów i usług, z czego 100 zakwalifikowało się do finału – w tym również przestrzenie coworkingowe Idea Hub, które Idea Bank udostępnia przedsiębiorcom. Zgłoszenia poddane były dwuetapowej ocenie – przez ekspertów IWP oraz międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń działających na rzecz innowacji, w tym poprzez wzornictwo, uznani projektanci.

źródło: Idea Bank

Exit mobile version