Najlepsze konto dla studenta w Banku SMART

Rozpoczyna się nowy rok akademicki, dlatego już teraz warto pomyśleć o swoich finansach. Dla dzisiejszych studentów dobre konto w banku to podstawa – przecież studia to nie tylko nauka w kraju i za granicą – to także praca, wyjazdy na wakacje i na praktyki, zabawa. Warto zatem pomyśleć o rozsądnym zarządzaniu swoimi pieniędzmi oraz o założeniu rachunku w Banku SMART, uznanym przez Gazetę Wyborczą oraz portale strefafinansow.pl i kontostudenta.pl za jedno z najlepszych kont dla studentów.

W pełni mobilne SMART Konto to rachunek całkowicie bezpłatny – nie pobieramy żadnych opłat za jego otwarcie i prowadzenie konta oraz przelewy; zupełnie darmowa jest także karta płatnicza, co oznacza, że – w przeciwieństwie do praktyk stosowanych przez wiele instytucji finansowych – w Banku SMART, brak opłat nie wiąże się ze spełnieniem konkretnych wymogów, na przykład np. dokonania w ciągu miesiąca określonej ilości płatności kartą w sklepach czy Internecie. Bank nie pobiera także prowizji za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Studentom, którzy uczą się za granicą, proponujemy SMART Konto EU – rachunek prowadzony w euro, powiązany z rachunkiem złotowym. To idealne rozwiązane – można bezpłatnie przesyłać i otrzymywać pieniądze albo w polskiej, albo unijnej walucie, a następnie dostosowywać walutę do własnych potrzeb. To bardzo proste – całą operację można wykonać w ramach tej samej aplikacji – wystarczy tylko wybrać walutę przelewu i kwotę jaką chcemy posiadać, a aplikacja przeliczy ją automatycznie dla nas. Jedno klikniecie i pieniądze są na wybranym przez nas koncie-walutowym lub złotowym Kurs jest niezwykle korzystny, często nawet lepszy od z kursów oferowanych przez popularne kantory internetowe- można się o tym przekonać na stronie http://www.banksmart.pl/konta/smart-konto-eu/, gdzie znajduje się porównywarka walutowa .Dodatkową przewagą jest to, że środki zostaną zaksięgowane natychmiast. Konto SMART EU to także karta płatnicza V PAY, która gwarantuje bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie.

Otwarcie konta w Banku SMART jest bardzo proste – wystarczy tylko dowód i 5 minut wolnego czasu. Wniosek o konto można wypełnić online, ale również przy pomocy specjalnej aplikacji na smartfona i skorzystać z technologii OCR (ang. Optical Character Recognition, czyli automatyczne rozpoznawanie tekstu) i jedynie zrobić zdjęcie danych z dowodu osobistego, dzięki czemu aplikacja sama wypełni wniosek. Następny krok to albo potwierdzenie wniosku przelewem bankowym, a jeśli nie posiadamy jeszcze konta, można zamówić kuriera, który przywiezie nam umowę pod wskazany adres.

Przypominamy także, że wszyscy nowi klienci, którzy teraz otworzą konto w Banku SMART, mogą jednocześnie skorzystać z nowej lokaty – SMART Lokaty na powitanie, oprocentowanej w wysokości 4 proc. w skali roku, a także ze SMART Lokaty z plusem, z atrakcyjnym oprocentowaniem w wysokości do 2,60 proc. Wystarczy tylko wejść na stronę:

źródło: Bank Smart