Najlepszy bank cyfrowy dla przedsiębiorstw wg magazynu Global Finance

W rankingu najlepszych banków cyfrowych dla klientów korporacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej Bank Millennium został uznany za najlepszy bank w Polsce. Po raz drugi został też zwycięzcą rankingu w kategorii finansowania handlu „Best Trade Finance Services”. Nagrody przyznał niezależny magazyn finansowy Global Finance.

Zwycięzcy „The 2015 World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks In Central & Eastern Europe” zostali wybrani przez redaktorów magazynu Global Finance, przy wsparciu ekspertów z Infosys – jednego ze światowych liderów w dziedzinie consultingu, nowych technologii i outsourcingu.

– Obserwujemy coraz większą mobilność klientów korporacyjnych, którzy chcą mieć dostęp do wszystkich usług bankowych niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. To pociąga za sobą konieczność stałego rozwoju elektronicznych kanałów dostępu. Proponujemy klientom coraz więcej rozwiązań internetowych i mobilnych, które ułatwiają prowadzenie biznesu. Cieszymy się, że nasze starania w tym zakresie zostały docenione przez instytucje zewnętrzne. – mówi Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Drugi rok z rzędu wyróżnione zostały usługi finansowania handlu, a wśród nich gwarancje bankowe i akredytywy dokumentowe, dostępne online poprzez zaawansowany moduł finansowania handlu w systemie bankowości internetowej Millenet dla Przedsiębiorstw. Platforma obsługuje zarówno transakcje zlecane przez klientów jak i te, w których są oni beneficjentami.

Global Finance to niezależny magazyn finansowy wydawany od 1987 roku. W tym roku po raz szesnasty wybrał najlepsze banki cyfrowe na świecie. Zwycięzcy World’s Best Digital Bank (wcześniej World’s Best Internet Bank) wyłonieni zostali w poszczególnych regionach: Europie Zachodniej, Europie Środkowo-Wschodniej, Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Azji, Bliskim Wschodzie i Afryce.

źródło: Bank Millennium