Największa dotychczas promocja płatności bezgotówkowych Visa w Polsce we współpracy z Biedronką, Orlenem i innymi czołowymi detalistami

Każda płatność bezgotówkowa Visa za zakupy w sklepach sieci Biedronka i za paliwo na stacjach benzynowych sieci Orlen, największych detalistów w Polsce w swoich branżach, jest nagradzana ofertą do zrealizowania u wybranego przez klienta partnera promocji.

18 maja rozpoczęła się ogólnopolska kampania Visa Europe promująca płatności bezgotówkowe, w ramach której klienci płacący z Visa za zakupy w sklepach Biedronka oraz za paliwo na stacjach benzynowych Orlen (łącznie w ponad 4 tys. placówek), otrzymają specjalne oferty. W ciągu sześciu tygodni trwania promocji każda płatność kartą Visa lub smartfonem z wirtualną kartą Visa dokonana w dowolnej placówce obu sieci będzie nagradzana kodami promocyjnymi umożliwiającymi skorzystanie z atrakcyjnej oferty jednego z partnerów promocji – serwisu Allegro, sieci C&A, Cinema City, Intersport, Praktiker, Telepizza oraz marek własnych Orlenu: kawiarni Stop Cafe i paliwa Verva.

„Ze względu na ogromny zasięg obecnej kampanii zachęcającej do płacenia z Visa liczymy na to, że znacząco przyczyni się ona do rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce. Promocja obejmuje łącznie ponad 4 tys. placówek sieci Biedronka i Orlen. Szacujemy, że dzięki współpracy z obiema sieciami, największymi w swoich branżach w Polsce, a także bardzo szerokiemu wsparciu marketingowemu, dotrzemy z informacją do ponad 90% Polaków, którzy w wyniku tej kampanii będą częściej korzystać z zalet płatności kartą Visa” – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Podczas promocji klienci płacący bezgotówkowo z Visa w sklepach Biedronki lub na stacjach Orlenu otrzymają kody, które – po aktywacji za pomocą sms-a lub e-maila – umożliwią im skorzystanie ze specjalnej oferty u wybranego partnera promocji. Uczestnicy promocji otrzymali do wyboru: 20 zł zniżki przy zakupach za minimum 100 zł poprzez aplikację mobilną Allegro, bilet do sieci kin Cinema City za 15 zł, 25% rabatu na wybrany produkt w sieci C&A, 20% rabatu na odzież i obuwie w sieci Intersport, 20 zł rabatu przy zakupach za ponad 150 zł w sieci Praktiker, 3 małe lub średnie pizze w cenie 1 w sieci Telepizza, drugi gorący napój w kawiarniach Stop Cafe na stacjach Orlen za symboliczną złotówkę lub 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa Verva na stacjach Orlen.

Po aktywacji kod zachowuje ważność do 31 lipca br. Sam odbiór oferty jest bardzo prosty, a klient może tego dokonać w dowolnej placówce partnera promocji. Jeśli posiadacz kodu nie może go wykorzystać, ma możliwość przekazania go innej osobie np. członkom rodziny lub przyjaciołom.

„Od momentu wprowadzenia płatności bezgotówkowych w sklepach Biedronka, wielu naszych klientów korzysta z możliwości płacenia kartą, ponieważ wiążą tę formę z wygodą i szybkością obsługi. Dzięki promocji realizowanej we współpracy z Visa możemy wszystkim klientom naszej sieci zaproponować dodatkowe korzyści uzyskiwane przy płatnościach dokonywanych tymi kartami. Taka oferta na pewno zachęci wielu z nich do częstego korzystania z kart, jako wygodnej formy płatności” – mówi Alfred Kubczak, Dyrektor ds. Korporacyjnych w Jeronimo Martins Polska.

„Chętnie podejmujemy po raz kolejny współpracę z Visa, dzięki czemu uczestnicy promocji płacący w placówkach sieci Biedronka i Orlen będą mogli skorzystać z nagrody również podczas zakupów w internecie, jeśli użyją naszej aplikacji mobilnej” – powiedział Marcin Stark, dyrektor ds. rozwoju partnerstw strategicznych, Allegro.

Promocja płatności bezgotówkowych Visa realizowana wspólnie z Biedronką, Orlenem oraz pozostałymi partnerami otrzymała intensywne wsparcie marketingowe. Zarówno sklepy Biedronka, jak i stacje Orlenu zostały odpowiednio oznakowane, a pracownicy obu sieci będą zachęcać klientów do dokonania płatności z Visa i wzięcia udziału w promocji. Dodatkowo, pracownicy stacji Orlenu będą nosić specjalne plakietki informujące o promocji. Z kolei w telewizji ogólnopolskiej (m.in. na kanałach TVP, TVN, Polsat oraz w stacjach tematycznych takich jak Discovery Channel czy AXN) będzie emitowany 30-sekundowy spot reklamowy zachęcający do wzięcia udziału w promocji.

O promocji poinformują swoich klientów także banki-wydawcy kart Visa, z których wiele zarezerwowało w tym celu swoje kanały komunikacji (m.in. ekrany w bankomatach, przestrzeń na stronach www czy e-mailing).

„Naszym celem jest wpływanie na zmianę przyzwyczajeń płatniczych konsumentów poprzez ograniczanie użycia nieefektywnej gotówki na rzecz rozwoju obrotu bezgotówkowego, czemu znakomicie służy współpraca z czołowymi sieciami detalicznymi o zasięgu ogólnokrajowym. Również detaliści odnoszą z niej znaczne korzyści, ponieważ dane o transakcjach stanowią źródło cennych informacji i pozwalają na lepsze zrozumienie zachowań zakupowych klientów. Takie podejście, obejmujące zakrojone na szeroką skalę działania we współpracy z detalistami, promowane i wspierane przez banki członkowskie, to część strategii Visa Europe – i Polska jak zawsze znajduje się w czołówce krajów promujących płatności bezgotówkowe Visa” – podsumowuje Greg Watts, szef zespołu ds. przyspieszonego rozwoju rynku w Visa Europe.

Informacje o wszystkich partnerach oraz ich ofertach promocyjnych, a także regulamin promocji, znajdują się na stronie www.nagrody.visa.pl. Najnowsze wiadomości na ten temat można śledzić także za pośrednictwem polskiego profilu Visa Europe na Twitterze – @VisaEuropePL. Promocja trwa od 18 maja do 28 czerwca br.

źródło: InfoWire