Nowy Senior Country Officer Credit Agricole w Polsce

Bernard Muselet zastąpił Jeana-Bernarda Masa na stanowisku Senior Country Officera Credit Agricole w Polsce. Rada Nadzorcza Credit Agricole Bank Polska powierzyła mu również funkcję I wiceprezesa zarządu.

Bernard Muselet z finansami jest związany od ponad 30 lat. Do Grupy Credit Agricole dołączył w 2008 roku jako wiceprezes linii biznesowej Leasing & Factoring, odpowiedzialny za rozwój we Francji, a także na rynkach międzynarodowych. Następnie objął stanowisko zastępcy dyrektora generalnego w Regional Bank Credit Agricole d’Ille-et-Vilaine. W latach 2019-22 był prezesem zarządu Crédit du Maroc, gdzie odpowiadał m.in. za: transformację cyfrową i technologiczną, rozwój sieci sprzedaży oraz utworzenie nowej siedziby w Casablance.

Nowy Senior Country Officer dobrze zna Polskę i polski rynek finansowy. W latach 2013-15 był członkiem Rady Nadzorczej spółki leasingowej EFL i jednym z inicjatorów uruchomienia w Grupie EFL działalności faktoringowej.

– To dla mnie wielki zaszczyt, że dołączam do banku Credit Agricole i będę mógł pracować nad jego rozwojem, jak również nad umacnianiem pozycji Grupy Credit Agricole w Polsce. Naszą siłą są niewątpliwie bardzo dobre relacje z klientami, czego wyrazem jest pozycja w czołówce najchętniej rekomendowanych banków w Polsce. To bardzo dobra baza do dalszego rozwoju i zdobywania nowych klientów. W najbliższych latach będziemy się skupiać na zyskownym rozwoju organicznym, a dzięki znaczącym inwestycjom w technologię i ofertę chcemy także znacząco zwiększyć udziały w rynku i rozpoznawalność naszej marki. Cieszę się, że mogę podjąć to wyzwanie w towarzystwie fantastycznego zespołu ludzi – powiedział Bernard Muselet.

Dotychczasowy Senior Country Officer Credit Agricole w Polsce, Jean Bernard Mas, po zakończeniu swojej misji w Polsce, został powołany na stanowisko prezesa zarządu BforeBanku we Francji, który również należy do Grupy Credit Agricole.

ŹRÓDŁOCredit Agricole