Ofensywa depozytowa Banku BNP Paribas

Bank BNP Paribas ponownie podnosi oprocentowanie depozytów oraz poszerza ofertę lokat. Nowe zasady będą obowiązywać od 15 kwietnia. Lokata mobilna przyniesie 3% w skali roku, pojawią się nowe dłuższe okresy depozytów, wzrośnie także oprocentowanie środków na koncie oszczędnościowym. Korzystniejsze warunki będą stosowane zarówno do nowych, jak i już zdeponowanych środków i obejmą obecnych oraz nowych Klientów banku.

– W miesiąc po naszych ostatnich podwyżkach oprocentowania depozytów proponujemy kolejne zmiany z korzyścią dla naszych Klientów – zwiększamy rentowność lokat i poszerzamy katalog produktów depozytowych. Zależy nam na tym, aby nasza odświeżona oferta była konkurencyjna i służyła umocnieniu relacji z naszymi obecnymi Klientami oraz przyciągała osoby, które dopiero chciałyby zacząć korzystać z naszych usług – mówi Tomasz Sobociński, Product Owner Produktu Oszczędności w Banku BNP Paribas.

Najwyższe oprocentowanie Bank BNP Paribas proponuje na trzymiesięcznej lokacie GOmobile – wzrośnie ono do 3% (dotychczas 2%). Można zdeponować na niej co najmniej 1 000 zł a oferta dotyczy wszystkich środków do kwoty 10 000 zł.

Od połowy kwietnia pojawią się nowe lokaty GOonline. Będzie je można założyć nie tylko na jeden, trzy czy sześć miesięcy jak dotychczas, ale również na dwanaście, osiemnaście i dwadzieścia cztery miesiące. Oprocentowanie zależy od okresu depozytu – w przypadku miesięcznej lokaty wzrośnie ono do 1% (wcześniej 0,5%); najwyższe, naliczane od środków ulokowanych na dwa lata, wyniesie 2,5%. Minimalna kwota lokaty to 1 000 złotych.

Bank podniesie także odsetki na Mojej Lokacie Premium na Start, którą można założyć na trzy miesiące. Nowe oprocentowanie wynosić będzie 2,5% (wcześniej 1,5%) i będzie naliczane od wszystkich środków w przedziale od 20 000 zł do 200 000 zł.

W ofercie Banku BNP Paribas pojawi się Lokata na Nowe Środki, którą będzie można otworzyć w oddziałach na okres sześciu, dwunastu bądź osiemnastu miesięcy. Oprocentowanie wynosić będzie odpowiednio 2%, 2,25% i 2,5%.

W ramach kwietniowych podwyżek oprocentowanie środków utrzymywanych przez Klientów detalicznych na kontach oszczędnościowych wzrośnie do 1% (z 0,01%). W przypadku Klientów Wealth Management nowe oprocentowanie wyniesie 1,5% (dotychczas 0,5%).

ŹRÓDŁOBNP Paribas Bank Polska